eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rzekuń: Poważny wypadek przy pracach polowych

REKLAMA
zdjecie 9753
zdjecie 9753
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9753
Wiosna w pełni oznacza to, że praca w gospodarstwach rolnych wrze. Niestety odnotowano już pierwszy poważny wypadek przy pracy.

Co roku na terenie naszego powiatu odnotowuje się wiele zdarzeń nadzwyczajnych, do których dochodzi podczas prac gospodarczych. Analizując ostatnie lata nie można nie zauważyć, zdarzeń w których rolnicy tracili życie. Znaczna część wypadków ma miejsce podczas prac przy wszelkiego rodzaju prasach, jak również w okresie żniw. Apelujemy by każdorazowo nie zapominać o zasadach bezpieczeństwa. Tu powinniśmy zwrócić uwagę na cztery rzeczy:

Dzieci powinny znajdować się pod stałym nadzorem rodziców bądź opiekunów,
Pamiętaj o ograniczeniach związanych z przewozem osób, dotyczy to m.in. załadowanych przyczep,
Stan techniczny maszyn powinien być sprawdzony przed rozpoczęciem prac, natomiast wszelkie naprawy wykonywane w warunkach bezpiecznych przy wyłączonym silniku,
Pod żadnym pozorem prace nie powinny być wykonywane przez osoby będące w stanie nietrzeźwości bądź po spożyciu alkoholu.

Lekceważenie powyższych uwag, jest lekceważeniem własnego bezpieczeństwa, a także bezpieczeństwa innych osób. Poważne zdarzenie policjanci odnotowali w środę. Po godzenie 12:00 dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku do którego doszło na terenie gm. Rzekuń. Młody mężczyzna przy pracy z prasą belującą doznał poważnego złamania ręki. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ostrołęckiego wydziału kryminalnego.
Źródło: kwp.radom.pl
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17 dk18 dk19 dk20
 21  22  23 dk24 dk25 dk26 dk27
 28 dk29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×