2022-03-12T22:50:58+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rzekuń z pomocą dla Borysławia. Sprawdzamy, co dzieje się w tym mieście

REKLAMA
Autor: К.С.Павляк - архів, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=521027Autor: К.С.Павляк - архів, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=521027
REKLAMA

Mer urkaińskiego Borysławia Ihor Yavorskyi podziękował gminie Rzekuń za pomoc humanitarną, jaka trafiła do tej miejscowości od mieszkańców gminy. Choć na razie jest tam spokojnie, to jednak miasto ma zwiększone potrzeby w związku z napływem uchodźców z ostrzeliwanych miejscowości.

Mieszkańcy gminy Rzekuń aktywnie włączyli się w pomoc dla Borysławia.

zdjecie 300

- Ja również, jeszcze raz, chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na apel mera miasta Borysław i włączyli się w akcję organizowaną przez Gminę Rzekuń. Wspólnie udało nam się zebrać m.in. makarony, kasze, cukier, sól, żywność w puszkach, kawę, herbatę, środki dezynfekujące, chusteczki suche i mokre, maty, leki dla dzieci i dorosłych - przeciwbólowe i przeciwgorączkowe czy środki opatrunkowe - napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Bartosz Podolak, dodając.

Borysław to nasze partnerskie miasto. Jestem z was dumny, że nie pozostaliście obojętni na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół, ale wszystkich obywateli i obywatelek Ukrainy - zarówno tych przebywających w swoim kraju ojczystym, jak również w Polsce. To wspaniały gest solidarności i jedności.

Gest mieszkańców gminy Rzekuń docenił też mer Boryławia Ihor Yavorskyi, wyyłając podziękowania. 

Obecnie w Borysławiu trwają prace nad przyjmowaniem, rozładowywaniem i wysyłaniem w inne części kraju pomocy humanitarnej. Do miasta trafiło też ponad 2 tysiące uchodźców z bombardowanych miejscowości. W obwodzie lwowskim na razie jest względny spokój.

zdjecie

W Borysławiu także kwaterowani są uchodźcy - fot. UM Borysław

- Odbyło się spotkanie ze lwowską administracją wojskową i cywilną. Jest prośba od kierownictwa: aby każda firma działająca we lwowie, przedsiębiorcy, branża usługowa wznowiła swoją pracę. Gospodarka kraju musi działać - podkreślił mer Yavorskyi w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

zdjecie

Mer Borysławia Ihor Yavorskyi, fot. UM Borysław

Zdarza się, że w Borysławiu rozbrzmiewa alarm przeciwlotniczy. Mer zaapelował, by w takich chwilach udawać się do schronów. To ważne tym bardziej, że dane wywiadowcze niektórych krajów wskazują na to, iż sfrustrowani brakiem postępów w agresji Rosjanie mogą rozpocząć bombardowanie Lwowa, a Borysław jest położony 89 km od tego miasta.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7344
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×