2021-12-28T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Rzekuńska podstawówka zrealizuje program językowy z partnerami z Turcji i Portugalii [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. facebook.pl/Bartosz Podolakfot. facebook.pl/Bartosz Podolak
REKLAMA
0
1
13

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Rzekuniu wezmą udział w dwuletnim projekcie DREAM, który umożliwi im doskonalenie umiejętności posługiwania się jerzykiem angielskim i przełamanie barier w komunikacji.

DREAM - Developing Responsible Educated Attitudes and Mentalities (Rozwijanie odpowiedzialnych, wykształconych postaw i mentalności), który od 1 lutego 2022 roku ruszy w rzekuńskiej podstawówce będzie realizowany w ramach programu Erasmus+. Stosowne dokumenty zostały podpisane w poniedziałek 27 grudnia. W spotkaniu uczestniczyli Ewa Borkowska Sawicka, dyrektor SP w Rzekuniu i Waldemar Cymes, nauczyciel języka angielskiego w SP w Rzekuniu.

W maju 2021 roku Szkoła Podstawowa w Rzekuniu wzięła udział w konkursie o środki finansowe na realizację projektu, uwzględniającego w swej współpracy międzynarodowej również aktywności związane z wyjazdami, zarówno nauczycieli jak i uczniów do szkół partnerskich oraz goszczenie reprezentantów tychże szkół również w naszej lokalnej placówce. Wynik konkursu przerósł oczekiwania autora projektu, nauczyciela SP w Rzekuniu, Waldemara Cymesa. Placówka nie tylko wygrała fundusze na zrealizowanie projektu, ale spośród 21 szkół podstawowych i średnich wyróżnionych z całej Polski ww. nagrodą, zdobyła największą liczbę punktów za jakość merytoryczną planowanego projektu.

- mówi wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, wzbudzenie zainteresowania nauką języka obcego, przełamywanie barier w komunikacji oraz uwrażliwienie międzynarodowego grona uczniów na aspekty ochrony środowiska w wymiarze globalnym i lokalnym.

Jak podkreśla Waldemar Cymes, uczniowie będą używać języka angielskiego w różnych sytuacjach za pomocą technologii informacyjnej, poprawiając w ten sposób swoje umiejętności komunikacyjne i umiejętności ICT. Będą rozmawiać, organizować wideokonferencje, nagrywać filmy, tworzyć materiały do nauki, logo, plakaty, blogi, gry online i quizy, a także uczyć się w międzynarodowych zespołach uczniów.

Zamierzone efekty, oprócz tych oczywistych (czyli zwiększenie umiejętności językowych uczniów biorących udział w projekcie, poszerzenie wiedzy na temat wielokulturowości Europy, pogłębienie świadomości wspólnego problemu, jakim jest ochrona środowiska w wymiarze lokalnym jak i globalnym) to pozytywne oddziaływanie na jakość nauczania języka angielskiego zarówno w SP w Rzekuniu jak i w szkołach partnerskich oraz tych w Europie, które będą otwarte na przyszłe doświadczenia szkół biorących udział w projekcie.

Partnerami w realizacji projektu w SP w Rzekuniu są: Mehmet Azman Çavuş Secondary School w Balıkesir, Turcja i Agrupamento de Escolas Dr. Alberto Iria w Olhão, Portugalia.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×