eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

S61 Via Baltica: Otwarto 17-kilometrowy odcinek. Uroczystość w pow. ostrołęckim

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. Ministerstwo Infrastrukturyfot. Ministerstwo Infrastruktury
REKLAMA

W Tyszkach-Nadborach (gm. Czerwin) odbyło się dziś otwarcie 17-kilometrowego odcinka drogi S61 Via Baltica Śniadowo-Łomża Południe. Otwarcia dokonał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Trasa Via Baltica to jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych łączących kraje nadbałtyckie z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce. Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne fragmenty drogi S61, będącej kluczowym elementem międzynarodowego korytarza transportowego. Inwestycja skróci czas przejazdu i podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.Odcinek S61 Śniadowo - Łomża Południe został zrealizowany w systemie Projektuj i buduj, w trzy i pół roku od podpisania umowy. Wybudowany fragment S61 to dwujezdniowa droga ekspresowa z nawierzchnią z betonu cementowego, który zapewni wyższą odporność na koleinowanie, co jest szczególnie ważne na trasie, z której w dużej mierze będą korzystać pojazdy ciężarowe. Obok drogi ekspresowej powstało 18 km dróg serwisowych, a także przebudowano ponad 4,5 km dróg poprzecznych. W ramach inwestycji wybudowano węzeł Śniadowo oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych.Jeszcze w lipcu tego roku zaplanowano oddanie do użytkowania dwa kolejne fragmenty drogi ekspresowej S61 o łącznej długości 34 km. Kierowcy skorzystają z nowej trasy na odcinkach Kolno – Stawiski i  Stawiski - Szczuczyn. Natomiast do końca roku ma zostać ukończony i oddany do ruchu odcinek Łomża Południe - Łomża Zachód.

Droga ekspresowa S61 stanowi część międzynarodowej drogi E67 łączącej Europę Środkową ze Skandynawią. Celem tego zadania inwestycyjnego jest stworzenie korytarza komunikacyjnego  obsługującego ruch międzynarodowy na kierunku Polska – Litwa – Łotwa – Finlandia. Realizacja odcinków S61 od Szczuczyna do granicy z Litwą jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.
Więcej o: Via Baltica

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×