eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sacrum et Musica 2020: Płock Percussion Duo w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 3514
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3514

W Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpił dziś niezwykły duet – Płock Percussion Duo. Koncert odbył się w ramach tegorocznej edycji festiwalu Sacrum et Musica organizowanego wspólnie przez OCK i Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Płock Percussion Duo zadebiutowało we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa, prezentującym sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona. Duet tworzą perkusiści związani obecnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Mają w swoim repertuarze oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej które obejmują teatr instrumentalny z wykorzystaniem egzotycznego instrumentarium i technik multimedialnych.

Adam Mieczykowski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji. Działalność artystyczną rozpoczął w legendarny Poznańskim Zespole Perkusyjnym pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną "Amadeus" Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w Poznaniu. Z tymi zespołami koncertował w niemal wszystkich krajach europy dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Obecnie związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, prowadzi także działalność pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym oraz jako profesor uczelni w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie.

Michał Zawadzki
– jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hogeschool voor de Kunsten Utrecht - Holandia. Z wyróżnieniem ukończył klasę perkusji prof. Adama Mieczykowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Płocku. Współpracował między innymi z Filharmonią Wrocławską oraz Filharmonią Dolnośląską Jeleniej Górze. Ma za sobą nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Obecnie jako perkusista związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Prowadzi działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych, a od 2016 jest ich dyrektorem.

Dzisiejszy koncert Płock Percussion Duo w OCK odbył się w ramach festiwalu Sacrum et Musica 2020.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×