zdjecie 762
zdjecie 762
2017-02-02T12:35:37+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Samochód wyłowiony z Narwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
2

Samochód mitsubishi pajero wyłowili z rzeki Narew białostoccy strażacy. Auto zlokalizowano w Złotorii, gm. Choroszcz. W tej skomplikowanej operacji potrzebny był specjalistyczny sprzęt.

28 stycznia o godzinie 15.37 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o samochodzie zatopionym w rzece w okolicach Złotorii, gm. Choroszcz. Do zdarzenia zostały w pierwszej kolejności zadysponowane zastępy z JRG Nr 1 i JRG Nr 3 w Białymstoku, zastęp z OSP w KSRG Złotoria i zastęp Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno–Nurkowego (SGRW-N) z JRG Mońki.

Działania JOP polegały na sprawdzeniu brzegów po obu stronach rzeki w asyście Policji, ustaleniu dogodnej drogi dojazdu przez zamarznięte łąki. Dwóch ratowników dotarło na pontonie w pobliże zatopionego samochodu i ustaliło, że posiada otwarte okna. Po dojeździe zastępu ratownictwa wodno–nurkowego, nurkowie dokonali penetracji wraku i jego okolicy. Nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych wewnątrz auta i rozpoznano markę. Ze względu na bezpieczeństwo nurków, porę nocną, niską temperaturę, szybki nurt i słabą widoczność pod wodą przerwano prace zmierzające do wydobycia pojazdu z rzeki. Do czasu zakończenia działań osób poszkodowanych nie odnaleziono.

Wznowienie prac nastąpiło w dniu następnym w godzinach porannych.Kierujący pracami podwodnymi SGRW–N z JRG Grajewo przyjął zamiar taktyczny polegający na przeciągnięciu liny w poprzek rzeki i stworzeniu stałego elementu cumowania łodzi. Czterech ratowników w szelkach i kamizelkach asekuracyjnych zwodowało łódkę. Przeprowadzono zwiad nurkowy przy pomocy pary nurków, do tego trzeci nurek z linii brzegowej zabezpieczał prace podwodne. Następnie założono zawiesie pasowe między przednimi słupkami samochodu i przy użyciu wyciągarek wyciągnięto samochód z wody. Podczas wyciągania auta koparka stojąca na brzegu rzeki asekurowała wyciągany pojazd.

Samochód sprawdzono i nie stwierdzono obecności osób wewnątrz, pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych.W działaniach uczestniczyło 14 zastępów JOP (54 strażaków).

Zdjęcia: sekc. Adam Ostapczuk, KM PSP w Białymstoku (bialystok.straz.bialystok.pl)

Źródło: straz.gov.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×