2020-09-16T15:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Samorząd Mazowsza przekazuje Ostrołęce "stary szpital" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
3
8
34

Władze Mazowsza zdecydowały o przekazaniu w drodze darowizny miastu Ostrołęce nieruchomości po starym szpitalu. Chodzi w sumie o dziesięć działek przy ul. Sienkiewicza o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha wraz z zabudowaniami. Dziś umowę w tej sprawie podpisał marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Zgodnie z warunkami przekazania nieruchomości postawionymi przez władze regionu, ale też deklaracjami prezydenta Ostrołęki na tym terenie ma być prowadzona działalność lecznicza, związana z udzielaniem świadczeń zdrowotnych innych niż szpitalne. Chodzi m.in. o prowadzenie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego. Przekazanie przez samorząd Mazowsza nieruchomości kończy toczącą się już od kilku lat sprawę. O czym mówi marszałek Adam Struzik:

Dzisiejszą umową mam nadzieję otwieramy nowy rozdział dla tego terenu. Prezydent Ostrołęki niejednokrotnie deklarował, że jego celem będzie utrzymanie w tym miejscu działalności medycznej. Chodzi w szczególności o kontunuowanie działalności zakładu opiekuńczo- leczniczego. Z rozmów wiem, że ma już konkretne plany, co do tego ponad 6-hektarowego terenu. Jego wartość rynkową wyceniono na ponad 18 mln zł

Na przekazywanych darowizną działkach znajduje się kilka obiektów, w tym przede wszystkim budynek główny dawnego szpitala (pow. ponad 6,7 tys. m kw.), ale też inne budynki szpitalne, administracyjne czy dawne garaże. Na działkach znajduje się również m.in. studnia głębinowa czy zbiornik wody.

Rozmowy na temat przekazania nieruchomości po dawnym szpitalu były już prowadzone od kilku lat – Cieszę się, że taka decyzja została podjęta. To doskonały przykład współpracy między samorządami – dodaje Mirosław Augustyniak, radny województwa mazowieckiego

Podpisanie umowy darowizny odbywa się za zgodą radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Na przekazanie miastu w ten sposób tych nieruchomości pozwala ustawa o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie, z którą nieruchomość może być przedmiotem darowizny miedzy samorządami, jeśli organ wykonawczy, w tej sytuacji zarząd województwa ma zgodę sejmiku

– wyjaśnia wicemarszałek Rafał Rajkowski

Po całkowitym przeniesieniu działalności leczniczej do nowego szpitala przy Al. Jana Pawła II  w Ostrołęce nieruchomości po „starym szpitalu" były administrowane przez Mazowiecki Zarząd Nieruchomości.

Na początku 2019 r. prezydent Ostrołęki zwrócił się do władz Mazowsza o przekazanie nieruchomości po byłym szpitalu. Na tym terenie władze miasta planowały uruchomienie domu pomocy społecznej i materialnej dla mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji. W marcu ubiegłego roku zarząd Mazowsza zdecydował o przekazaniu miastu w drodze darowizny nieruchomości z wyłączeniem części zabudowanej budynkiem mieszkalno-usługowym i terenem przyległym do ul. Sienkiewicza. Wskazano jednak cel darowizny oraz postawiono jeden warunek. Miasto miało przejąć prowadzenie zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego znajdującego się na tym terenie.  Władze Ostrołęki w maju ubiegłego roku potwierdziły przyjęcie warunków, decydując się na przejęcie zakładu leczniczego. Prezydent Ostrołęki zaproponował, że nieruchomości zostaną przeznaczone na prowadzenie działalności leczniczej innej niż świadczenia szpitalne. Miały to być  m.in. świadczenia służące zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu lub poprawianiu zdrowia udzielane w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, zakładzie rehabilitacji leczniczej, hospicjum, opiece paliatywnej oraz prowadzeniu działalności komercyjnej w ramach umów z NFZ.

Cieszymy się, że dzięki wypracowanej współpracy z Panem Marszałkiem Adamem Struzikiem udało się doprowadzić sprawę do końca. Samo przejęcie szpitala stanowi pewnego rodzaju dopięcie obietnic wyborczych. Przejęcie wspomnianego terenu było naszym priorytetem. Ta część miasta jest taką zapomnianą strefą, gdzie od momentu przeniesienia szpitala nie było na nią pomysłu. My ten pomysł mamy. W pierwszym etapie chcemy pobudować nowy zakład opiekuńczo-leczniczy, a w kolejnym etapie dobudowywać ośrodki leczenia m.in. rehabilitacji osób niepełnosprawnych czy też seniorów, którzy będą wychodzili spod opieki zakładu opiekuńczo - leczniczego

- podkreśla Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Prezydent dodaje również, że teren po byłym szpitalu jest atrakcyjny wizualnie, gdzie w otoczeniu zieleni będzie można stworzyć kwitnące na mapie Ostrołęki miejsce do wydpoczynku. Niewątpliwie przyczyni się to wzrostu aktywności mieszkańców osiedla Sienkiewicza i Łęczysk.

19 maja 2019 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego wyraził zgodę na przekazanie w drodze darowizny na rzecz miasta Ostrołęki nieruchomości po „starym szpitalu". Akt notarialny podpisano 16 września w budynku nowego szpitala.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Anna - Kurpiowska Panna, 15:24 16-09-2020,   70%
Dzień dobry!

Dlaczego pan prezydęt na oficjalnych spotkaniach, naradach, konferencjach, sesjach, debatach, etc. etc... niemal stale występuje bez krawata? Bardzo przystojny, wysportowany mężczyzna, ale zaiste - ten brak krawata nieco mnie razi...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Stylista, 15:42 16-09-2020,   74%
@~Anna - Kurpiowska Panna Bo nie ma takiego rozmiaru, no chyba że wąż ogrodowy
odpowiedz   •   oceń :  
~??, 17:41 16-09-2020,   34%
@~Anna - Kurpiowska Panna Dlaczego psychiczni maja dostęp do internetu???
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 17:55 16-09-2020,   67%
@~?? Dzień dobry!

Cyt. "Dlaczego psychiczni maja dostęp do internetu???"

Mój miły kawalerze!

Niestety, nie jest tak jak myślisz. Życie jest okrutne. Nadal nie mam dostępu do internetu. To tylko pan ordynator wyszedł był na lancz... No, a jak on na lancz - ja siup - do gabinetu! Na moje szczęście, pan ordynator, nie wyłączajom laptopa, ino wprowadzajom go w stan tzw. uśpienia. Wtedy ja, sekutnica okrutna, tak szybko śmigam paluchami na klawiaturze, aże powietrze furkocze i robiom siem przeciągi...
Ot, mój drogi kawalerze i  cała tajemnica mojego "dostępu do interneta"...

Pozdrawiam cieplusio... Życzem miłego popołudnia...
odpowiedz   •   oceń :  
~Xyz, 15:28 16-09-2020,   71%
Pozbyli się ruiny i mają z głowy, teraz niech się miasto martwi i płaci za ochronę pustostanu z pieniędzy samorządowych. Ciekawe czy jakiekolwiek dotacje dostaną z zewnątrz i czy w ogóle się o nie starają.  
odpowiedz   •   oceń :  
~1 dama, 15:43 16-09-2020,   72%
Będzie nowy aquapark  
odpowiedz   •   oceń :  
~5699, 15:58 16-09-2020,   65%
utopia
odpowiedz   •   oceń :  
~Maestro, 16:24 16-09-2020,   11%
Jest muzeum żołnierzy wyklętych Kotowskiego, będzie stary szpital Kulika. Jedno i drugie to kula u nogi. Ale jak się najmądrzejsi uprą to my mieszkańcy będziemy się z tym bujać latami.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 17:00 16-09-2020,   62%
@~Maestro Lepsze muzeum Kotowskiego niż stary areszt. Co władze miasta zrobią ze starym szpitalem, zobaczymy. Ciekawe ile dostana dofinansowania z zewnątrz na przeróbkę starego szpitala? Na przerobienie starego aresztu w muzeum Kotowski pozyskał z zewnątrz 30 mln.
odpowiedz   •   oceń :  
~E, 17:38 16-09-2020,   40%
@~tępiciel lemingów Tobie już psychiatra nie pomoże  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 17:42 16-09-2020,   65%
@~E A co w tym złego, że prezydent Kotowski zmienił stary areszt w muzeum?  Czekam na co prezydent Kulik zmieni stary szpital.
odpowiedz   •   oceń :  
~Remek, 20:12 16-09-2020,   40%
@~tępiciel lemingów Oj kurpie...dziwni wy ludzie jesteście
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:14 16-09-2020,   46%
@~Remek Co dziwnego jest w tym, że ktoś stary areszt zmienia w muzeum? Dziwni ludzie to są nie Kurpie, którzy chcieliby mieć stary areszt.
odpowiedz   •   oceń :  
~Tom, 16:41 16-09-2020,   90%
Stary szpital skończy żywot tak jak skończył stary basen.
Zobaczycie, jeszcze parę latek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Listonos, 16:52 16-09-2020,   96%
Teraz Marszalek nie bedzie musial placic podatkow za szpital a kulik bedzie bulił za c.o., ichrone itp.
odpowiedz   •   oceń :  
~6969, 17:19 16-09-2020,   86%
Ale kulika wrobili. On jeszcze nie wie, dlaczego marszałek tak chętnie się pozbyl balastu  
odpowiedz   •   oceń :  
~Śmiesznie, 17:20 16-09-2020,   90%
Dwa lata i póki co mamy bajki z programu wyborczego. Obietnicą wyborczą było odwrócenie ruchu na Kilińskiego i rozwiązanie problemu korków, doraźnie już w ciągu roku:))Skończyło się apelem do mieszkańców żeby zgłaszali pomysły w tej sprawie. Nie ma bezpłatnych parkingów, a do Straży Miejskiej są za to kolejne nabory:)
odpowiedz   •   oceń :  
~T, 17:40 16-09-2020,   28%
@~Śmiesznie Dobrze se przez ostatnie 12 lat miałeś spełnienie obietnic  
odpowiedz   •   oceń :  
~grajek, 17:23 16-09-2020,   86%
Wszyscy mężczyźni pod krawatem a jeden wyglada jakby sie  z wesela po 24 urwał.....  
odpowiedz   •   oceń :  
~1`, 17:29 16-09-2020,   93%
parkingi bezpłatne - brak
parking przy zpitalu bezpłatny - brak
teznie- rzekuń
przedszkola nowe - brak
oddział okulistyczny - brak
brak korków- brak.... ale rozwiazań w tym zakresie. nic sie nie zmeniłlo
pozyskiwanie środków zew - na poziomie gminy kozia wolka
zagospodarowanie sarego basenu brak
smaczna woda - brak
program złota rączka - brak
karta seniora jest, ale do czego uprawnia nikt nie wie...
dlugo by wymieniac ogólnie jet do.... kulika to chyba będzie nowe okreslenie jak się duzo obiecuje i nic nie robi

odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 18:15 16-09-2020,   78%
@~1` Dzień dobry!

Miły kolego, jesteś bardzo nieobiektywny! Wymieniłeś tylko drobne, nic nie znaczące, takie tyci-tyci  porażki p. prezydęta, pomijając zupełnie monstrualne, na miarę XXI wieku sukcesy. Widzę, że muszę cię wyręczyć, a więc:

Kler w iluzjonie - TAK!
Sylwek przy Stadionie - TAK!

Pozdrawiam....

odpowiedz   •   oceń :  
~Zona, 21:36 16-09-2020,   84%
@~Anna - Kurpiowska Panna Tak co roku chcemy kler w rocznice wyboru najlepszego prezydenta w historii Ostoroleki jak to pisal niezastapiony vice i co roku chcemy sylwestra na stadionie z zespolami swiatowej slawy. Nic dodac nic ujac.  
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 11:22 17-09-2020,   0%
@~Zona Obsesja - na leczenie ale to koniecznie !!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~edek, 17:30 16-09-2020,   90%
Struzik to stary gracz. A Kulik raczkuje w polityce i negocjacjach. Zrobili go jak dziecko.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Tomek, 22:28 16-09-2020,   100%
@~edek A on jeszcze sie cieszy jakby interes życia zrobił!
odpowiedz   •   oceń :  
~Eh, 09:37 17-09-2020,   100%
@~Tomek Moim zdaniem to powinno nam dopłacić i to dużo żebyśmy zabrali ten pseudodobytek..

odpowiedz   •   oceń :  
~Mark, 17:31 16-09-2020,   80%
Będa kolejne obietnice jak z tą obietnicą  że zminimalizuje bądź zlikwiduje korki,tężnia która miała powstać w Ostrolce a nie ma i kasę dał Kulik do Rzekunia....
Gruszki na wierzbie...
Skąd na to kasa, skoro teraz Mister Kulik wszystko tnie, to oczym mowa....
Miał coś zdziałać z paskudnym dworcem PKS, podobno były rozmowy i na tym koniec...
Moja 2 lata kadencji i brak inwestycji z UE itd.
Nie widzę żadnych inwestycji ściągniętych do Oki a już 2 lata mija, aż strach pomyśleć co będzie na koniec kadencji czyli za 3 lata...
Chyba że będzie referendum bo nie dostał absolutorium za budżet i zaufania.
odpowiedz   •   oceń :  
~kuliczek, 21:33 16-09-2020,   84%
18 mln to ten teren nie byl wart nawet za czasow jak funkcjonowal tam szpital lacznie z personelem ktory tam pracowal. A moze zmienic plany zagospdarowania i sprzedac pod developerke? Albo uslugi? Galeria chetnie tam pewnie jakas powstanie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 21:36 16-09-2020,   86%
Normalni ludzie w krawatach, standardowo ...  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jacykow, 21:40 16-09-2020,   89%
Dlaczego pierwasza dama ostroleki nie podpowie prezydentowi jak powinien ubierac sie mezczyzna na biznesowe spotkania? Jestem w stanie zaplacic z podatkow za styliste z prawdziwego zdarzenia ktorego zatrudnia w urzedzie zeby tylko nie robic wiochy na spotkaniach z powaznymi politykami.  Nieodpowieni stroj swiadczy o lekcewazeniu rozmowicy i braku profesjonalizmu. Nawet Kalisz ktory figura nie grzeszy znajduje pasujace dla siebie garnitury, koszule i krawaty. Da sie!  
odpowiedz   •   oceń :  
~Smutno, 21:45 16-09-2020,   88%
Prawda jest taka, ze Marszalek Struzik na spotkaniu totalnie ignorowal sasiada.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gg, 21:55 16-09-2020,   75%
Do kiedy Radni będą spokojnie przyglądać się temu co robi Kulik?
odpowiedz   •   oceń :  
~Bylam widzialam, 21:57 16-09-2020,   88%
A mnie rozwalila ta koszula ktora wyszla ze spodni z tylu. Pomieta jak psu z gardla, wkasywana na prędce w  spodnie przy marszalku.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Bxb, 07:23 17-09-2020,   100%
Najlepiej być biednym, zatroszczą się i ciebie..a jak pracujesz na te wszystkie podatki to....poza tym powinno to się zburzyć i sprzedać działkę, tyle.idealne miejsce na hotel albo galerie, czy innym pomysł. Tor nauki jazdy profesjonalny itp., czy też tor do wyścigów. Całe mazowszem i Podlasie by się zjeżdżało
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4