zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
zdjecie 4660
2020-07-27T01:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Samorząd Mazowsza wspiera uczniów z subregionu ostrołęckiego

Przebudowa boiska sportowego w Parku Miejskim w Ostrołęce, remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej czy modernizacja skateparku w Wyszkowie to część inwestycji, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane dzięki wsparciu samorządu województwa. To nie jedyna pomoc. 32 szkoły z subregionu ostrołęckiego zostaną także wyposażone w sprzęt komputerowy do prowadzenia zajęć online. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 35 mln zł z czego 28 mln zł to środki unijne.

Wsparcie edukacji zdalnej

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. – Liczymy, że uda się dostarczyć do szkół sprzęt już na początku nowego roku szkolnego – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego i podkreśla – Przez pandemię koronawirusa szkoły potrzebują naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Konieczność prowadzenia edukacji zdalnej ujawniła problemy w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego u niektórych uczniów, szczególnie tych z rodzin wielodzietnych lub ubogich – podkreśla Anna Maksimowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce. – Otrzymane komputery, laptopy, tablety pozwolą mam realnie pomóc uczniom na wypadek przedłużenia edukacji zdalnej – podsumowuje. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych lekcjach.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2000 uczniów. W subregionie ostrołęckim pomoc otrzymają aż 32 szkoły.

1,2 mln zł na bazę sportową w subregionie ostrołęckim

Remont boiska do gry w piłkę nożną na obiekcie sportowym orlik w Kadzidle, modernizacja boiska wielofunkcyjnego w Nowej Krępie, czy adaptacja części poddasza w Publicznej Szkole Podstawowej w Brudkach Starych na ogólnodostępną salę gimnastyczną wraz z zapleczem, to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. – W tym roku w ramach naszego autorskiego Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej pomożemy w remontach lub budowach aż 115 obiektów sportowych na Mazowszu – dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10,1 mln zł. – Zapotrzebowanie na wsparcie było w tym roku ogromne. To pokazuje jak wielkie są potrzeby na Mazowszu.

 

Do subregionu ostrołęckiego trafi 1,2 mln zł na wykonanie 14 inwestycji.

Wsparcie na rozwój bazy sportowej otrzymają Ostrołęka i gminy: Somianka, Wyszków, Wąsewo, Sypniewo, Rzewnie, Przasnysz, Młynarze, Małkinia Górna, Lelis, Kadzidło, Długosiodło, Czerwonka oraz Brok.

Artykuł sponsorowany.

Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×