zdjecie 7844
zdjecie 7844
2021-04-08T15:04:23+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Samorząd powiatu dofinansuje zakupy aut dla straży pożarnej i sztabu zarządzania kryzysowego

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne, fot. OSP Myszyniec
REKLAMA
1
0
0

Radni powiatu ostrołęckiego wyrazili dziś zgodę na dofinansowanie z budżetu samorządu zakupu dwóch samochodów dla służb ratunkowych. Kwotę 200 tysięcy złotych otrzyma gmina Łyse na zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Lipniki. 20 tysięcy otrzyma miasto Ostrołęka na sfinansowanie wspólnie z Myszyńcem zakupu samochodu operacyjnego dla wspólnego sztabu zarządzania kryzysowego.

 Projekty uchwał w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla gminy Łyse i Ostrołęki znalazły się w programie dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Obie uchwały zreferował starosta, Stanisław Kubeł.

 W przypadku dofinansowania dla gminy Łyse samorząd powiatu zdecydował się przeznaczyć kwotę 200 tysięcy złotych, uwzględnioną już wcześniej w budżecie na bieżący rok. W październiku ubiegłego roku o wsparcie takie wnioskował wójt gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski. Pojazd ratowniczo-gaśniczy zasiliłby tabor Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach. Samorząd gminy wnioskuje też o finansowe wsparcie zakupu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji , Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz u marszałka województwa mazowieckiego. 200 tysięcy złotych, które powiat zdecydował się dziś przeznaczyć na zakup tego auta jest maksymalną kwotą przewidzianą w obowiązujących przepisach, a jej ostateczna kwota znana będzie po rozstrzygnięciu przetargowym. W ostatnim czasie podobne zakupy dla lokalnych jednostek OSP otrzymały także samorządy Myszyńca i Goworowa.

 Kwotę 20 tysięcy złotych samorząd powiatu zdecydował się dziś przeznaczyć jako pomoc dla miasta Ostrołęka na zakup samochodu operacyjnego dla sztabu zarządzania kryzysowego. Pojazd ten po zakupie zostanie udostępniony Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce w celu zapewnienia sprawnej koordynacji działań sztabu kryzysowego. Dofinansowanie w takiej samej wysokości – po 20 tysięcy złotych zadeklarował również samorząd Ostrołęki oraz Myszyńca.

 W poszczególnych głosowaniach radni głosami 18 za, przy braku przeciwnych i wstrzymujących się, podjęli stosowne uchwały.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×