Samorządowcy uczcili pamięć poległych w bitwie pod Ostrołęką z 1831 roku [ZDJĘCIA]

Nabożeństwo odbyło się w sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego, a po jej zakończeniu złożono kwiaty pod pomnikiem Czwartaków oraz w Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką. Hołd bohaterskim Czwartakom oddali m.in. przedstawiciele władz miasta z prezydentem Januszem Kotowskim i przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowskim na czele, poczty sztandarowe instytucji miejskich i szkół, delegacje Ostrołęckiego Stowarzyszenia Historycznego „Czwartacy” i grup rekonstrukcji historycznych.
Uroczystości odbyły się w 184. rocznicę bitwy pod Ostrołęką.



Zobacz również
![XXI Półmaraton Kurpiowski. Sprawdź oficjalne wyniki! [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/sport/m/polmaratonbieg2015.jpg)
XXI Półmaraton Kurpiowski. Sprawdź oficjalne wyniki! [ZDJĘCIA]
![Sport i piknik rodzinny. Sukces organizacyjny turnieju OTBS [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/2015/otbsturneo_icon.jpg)
Sport i piknik rodzinny. Sukces organizacyjny turnieju OTBS [ZDJĘCIA]
![Pierwszy dzień DiscoPolowania! Zenek Martyniuk porwał ostrołęczan do tańca [ZDJĘCIA, WIDEO]](./luba//dane/pliki/obrazy/2015/zenekmartyniuk-0_icon.jpg)
Pierwszy dzień DiscoPolowania! Zenek Martyniuk porwał ostrołęczan do tańca [ZDJĘCIA, WIDEO]
![Strefa Muzy bez tłumów. Wystąpił Najlepszy Przekaz w Mieście [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/obrazy/2015/npwm-1_icon.jpg)
Strefa Muzy bez tłumów. Wystąpił Najlepszy Przekaz w Mieście [ZDJĘCIA]

Jan Paweł II oficjalnie patronem Ostrołęki
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
9 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
16 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
21 | ![]() |
23 | 24 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |