2016-12-21T07:47:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Samorządowcy z Rzekunia chcą referendum

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
Spotkanie radnych oraz sołtysów Gminy Rzekuń (fot. Facebook.pl)Spotkanie radnych oraz sołtysów Gminy Rzekuń (fot. Facebook.pl)
REKLAMA
1
0
4

Rada Gminy Rzekuń oraz Sołtysi Gminy Rzekuń chcą referendum w sprawie poszerzenia granic Ostrołęki o część gminy Rzekuń.
Wczoraj zorganizowano spotkanie całej Rady Gminy Rzekuń i Sołtysów. Podczas spotkania poinformowano samorządowców o dotychczasowych działaniach, ostatecznie ustalono, że jedynym wyjściem będzie doprowadzenie do referendum w sprawie zachowania integralności ziem Rzekuńskich

W tej sprawie, do samorządu Ostrołęki, wystosowano oficjalne pismo, którego treść publikujemy poniżej.

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Rzekuń, sąsiedzi!

W obliczu kryzysowej sytuacji dla naszego samorządu Rada Gminy Rzekuń oraz Sołtysi Gminy Rzekuń podejmują stanowcze działania zmierzające do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec próby zmiany granic miasta Ostrołęki polegającej na aneksji 3 sołectw naszej gminy. Dnia 19 grudnia Rada Miasta Ostrołęki podjęła uchwałę, w której wyraża zamiar zmiany granic kosztem gminy Rzekuń oraz podjęcia konsultacji. Przed sesją, jak również w jej trakcie, wszyscy samorządowcy Gminy Rzekuń stanowczo sprzeciwili się tym decyzjom.

W tym samym dniu zebraliśmy się na nieformalnym spotkaniu, które miało na celu poinformowanie wszystkich samorządowców o dotychczasowych działaniach podjętych przez Radę Gminy Rzekuń. Wystosowaliśmy apel do władz miasta, w którym stanowczo sprzeciwiliśmy się próbie aneksji naszych ziem, publikowaliśmy apele w mediach, zorganizowaliśmy protest przed i wewnątrz urzędu miasta, poinformowaliśmy media lokalne i krajowe o zaistniałej sytuacji, przeprowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami poszczególnych sołectw.

Podczas spotkania rozważaliśmy różne drogi postępowania i ustaliliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie REFERENDUM na terenie gminy Rzekuń, aby mieszkańcy mieli możliwość wypowiedzenia się na temat swojej przyszłości. W naszym przekonaniu sformułowania używane w uzasadnieniu uchwały Rady Miasta są aroganckie, krzywdzące i uwłaczające godności  naszych mieszkańców. W związku z tym chcemy, aby ostatecznie wypowiedział się Suweren. Wierzymy w Waszą mądrość i odpowiedzialność. Ufamy, że taka forma konsultacji ma największą szansę, aby dobitnie wykazać naszą stanowczość i determinację. Tylko to wyrazi nasz sprzeciw i da możliwość ochrony naszej własności, naszego dziedzictwa!   Zobowiązaliśmy Przewodniczącego Rady Gminy do podjęcia szybkich i stanowczych działań, zmierzających do jak najszybszego przeprowadzenia REFERENDUM.

Szanowni Państwo!
W obliczu tej trudnej sytuacji dla naszego samorządu zarówno Radni jak i Sołtysi Gminy Rzekuń zgodnie i stanowczo sprzeciwiają się odłączeniu od Rzekunia części ziemi na rzecz miasta Ostrołęka. Robimy wszystko, co jest możliwe, aby nagłośnić zaistniałą sytuację w mediach lokalnych i krajowych, wykorzystamy każdą możliwość prawną, aby zapobiec tej krzywdzącej dla Rzekunia decyzji. Prosimy Was o wparcie naszych poczynań. Wierzymy w sprawne wdrożenie procedur referendalnych oraz Wasz masowy udział w głosowaniu. Niech nasz głos zabrzmi donośnie: Nie pozwalamy! Mamy dość buty i arogancji władzy! Zwyciężymy!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×