2018-05-08T12:14:11+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Sekrety Łomży i Ostrołęki” - te historie poznać powinien każdy, kto mieszka nad Narwią [WIDEO]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
6

Co zatopiła powódź stulecia w Ostrołęce? Jakie związki z Łomżą ma Hitler? O tych i o wielu innych ciekawych, czasem mrocznych, historiach przeczytamy w książce „Sekrety Łomży i Ostrołęki” autorstwa Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza.

Do sprzedaży trafiła właśnie książka, którą koniecznie powinien przeczytać każdy mieszkaniec nadnarwiańskich grodów. „Sekrety Łomży i Ostrołęki” to publikacja autorstwa  Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza, w której znajdziemy wiele ciekawych, tajemniczych a czasem mrocznych historii związanych z naszymi miastami i regionem.

„Książka jest doskonałą lekcją historii, tej codziennej, często pomijanej w podręcznikach. Mówi o ludziach, uczuciach i kolejach losu. Prace nad książką trwały półtora roku. Autorzy musieli zebrać materiały, dobrać fotografie i dogłębnie przeanalizować archiwum. Warto było jednak czekać, w efekcie mamy album, który będzie dla wielu czytelników szybkim kursem wiedzy o miejscu zamieszkania. Nieliczni wiedzieli bowiem, że przy ul. Bernatowicza w Łomży mieszkała wybranka serca Bolesława Leśmiana, Józef Piłsudski ofiarował naszym żołnierzom akordeon, a niemieccy szpiedzy kręcili w Ostrołęce film.” - tak o „Sekretach Łomży i Ostrołęki” pisze portal mylomza.pl

- Spróbowaliśmy spojrzeć razem z autorem Grzegorzem Maculewiczem na różne znane historie troszkę z innego kontekstu. Jeżeli mówimy o Hance Bielickiej, która jest przecież słynną damą z Łomży, to opowiadamy o historii powstania tego hymnu, który śpiewamy wszyscy - „My z Łomży”. Jeżeli mówimy o powodzi w Ostrołęce, patrzymy na to, jak ta powódź wpisała się w fotografiach. Szukaliśmy takich właśnie informacji, żeby można było te historie opowiedzieć nieco lżej – mówi w rozmowie z portalem mylomza.pl nam Dorota Sokołowska.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×