2014-04-10T12:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seniorzy „U św. Antoniego”

REKLAMA
fot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

W środę, 9 kwietnia, odbyła się uroczysta inauguracja działalności Dziennego Domu Pobytu Seniora „U św. Antoniego” funkcjonującego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Ostrołęce. Najważniejszymi gośćmi byli przyszli uczestnicy spotkań, czyli ostrołęccy seniorzy.

Otwierając placówkę prezydent Janusz Kotowski podkreślił rolę dojrzałego pokolenia w naszym życiu oraz potrzebę korzystania z jego doświadczeń i mądrości.

Placówka usytuowana jest w budynku Parafii pw. Świętego Antoniego Padlewskiego przy ul. Gomulickiego 1 w Ostrołęce, która użyczyła pomieszczenia na działania MOPR w środowisku seniorów. Ze wsparcia Domu będzie mogło skorzystać 30 osób. Placówka jest finansowana ze środków finansowych Samorządu Miasta Ostrołęki.
Celem działalności Dziennego Domu Pobytu Seniora będzie przede wszystkim wsparcie osób starszych w ich codziennym funkcjonowaniu, przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji społecznej oraz aktywizacja osób starszych w celu podejmowania działań zmierzających do poprawy jakości ich życia. We wnętrzach  Dziennego  Domu Pobytu Seniora „U św. Antoniego” znajdą się pomieszczenia przeznaczone do zajęć terapeutycznych, gimnastycznych oraz wypoczynkowych, gdzie np. będzie można spędzić czas przy dobrym filmie, muzyce czy pograć w szachy.

Obok zajęć rekreacyjnych, kulturalnych, edukacyjnych i usprawniających ruchowo, w placówce będzie można uzyskać pomoc psychologiczną w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych jak również zjeść ciepły posiłek. Dzienny Dom Pobytu Seniora jest miejską jednostką powołaną aby wyjść naprzeciw potrzebom Seniorów, pomóc w podniesieniu jakości życia i zaktywizowaniu w taki sposób, by twórczo i z satysfakcją uczestniczyli we wszystkich przejawach społecznej aktywności. Podstawą działania Dziennego Domu Seniora jest wiara, że wiek senioralny niesie ze sobą mądrość i doświadczenie, z którego może czerpać pozostała część społeczeństwa.

Mamy nadzieję, że placówka, która rozpoczyna swoją działalność, pomoże Seniorom aktywnie zorganizować czas i umożliwi udział w interesujących zajęciach, a także w integracji środowiska dojrzałych ostrołęczan.

Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6