zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-09-27T12:45:56+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Seria oszustw i 56 zarzutów. Akt oskarżenia w sprawie grupy przestępczej z Ostrołęki

REKLAMA
fot. KPP Zakopanefot. KPP Zakopane
REKLAMA
0
1
1

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem rozpracowali grupę przestępczą. Trzem osobom zatrzymanym w Ostrołęce, które zostały tymczasowo aresztowane zarzuca się dokonanie 56 przestępstw. Tatrzańscy policjanci zabezpieczyli m.in. 160 tysięcy złotych pochodzących z działalności przestępczej. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Ostrołęce.

Początek sprawy miał miejsce na początku lutego br. kiedy to do zakopiańskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która miała zostać oszukana podczas zakupu stali zbrojeniowej. Jak wynikało z zawiadomienia, na jednym z portali internetowych znalazła ogłoszenie o sprzedaży stali w przystępnej cenie. Pokrzywdzona nawiązała kontakt ze sprzedawcą i po otrzymaniu faktury dokonała wpłaty zaliczki w kwocie 10 000 zł. Pomimo upływu czasu nie otrzymywała zamówionego towaru, a sprzedający zwlekał z jego doręczeniem tłumacząc to różnymi powodami.

Policja poinformowała:

Sprawa trafiła do Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej Komendy. Zakopiańscy śledczy skoncentrowali się na ustaleniu sposobu działania sprawcy bądź sprawców, miejsca ich przestępczej działalności, a przede wszystkim ich tożsamości. Sprawdzenia „sklepu”  wskazywały na to, że nadesłane zawiadomienie to tak naprawdę dopiero „wierzchołek góry lodowej”. Oszukanych osób, które chciały zakupić atrakcyjne cenowo materiały budowlane od tej fikcyjnej firmy było bowiem znacznie więcej a modus operandi wskazywał na zorganizowany charakter przestępczej działalności. Podczas tych intensywnych czynności wykrywczych funkcjonariusze ustalili, że w sprawę zamieszane są trzy osoby.

Zatrzymania w Ostrołęce

7 lutego br. policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych na terenie Ostrołęki. W trakcie przeszukań ich posesji zabezpieczyli pieniądze pochodzące z przestępczej działalności w kwocie około 160 000 zł oraz samochód osobowy, który został wyłudzony od firmy leasingowej Na poczet przyszłych kar dokonali także zabezpieczenia różnego rodzaju mienia ruchomego o wartości 72 900 zł. Dwójka podejrzanych została doprowadzona do zakopiańskiej prokuratury gdzie usłyszała zarzuty, a sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Po kilku dniach (11 lutego) zakopiańscy kryminalni, przy wsparciu kontrterrorystów z SPKP w Radomiu dokonali zatrzymania w Ostrołęce kolejnego podejrzanego biorącego udział w tej przestępczej działalności. Również i ten zatrzymany, po przedstawieniu zarzutów w prokuraturze i doprowadzeniu przed oblicze sądu został tymczasowo aresztowany.

- W toku dalszego śledztwa, nadzorowanego już przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu, cała trójka podejrzanych usłyszała łącznie 56 zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia szeregu oszustw na szkodę około 50 pokrzywdzonych, z terenu całego kraju. Jeden z aresztowanych, 35-latek usłyszał dodatkowy zarzut dotyczący kierowania tą grupą. Grozi 10 lat pozbawienia wolności a pozostałym dwóm podejrzanym, 35- i 33-latkowi grozi 8 lat odsiadki - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Kilka dni temu Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przesłała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia w tej sprawie.

REKLAMA
zdjecie 8733
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×