zdjecie 907
zdjecie 907
2018-02-22T13:51:58+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sesja rady miasta Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
1

Szybko i sprawnie odbyła się pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Ostrołęki. Wszystkie uchwały zostały zatwierdzone jednomyślnie przez dwudziestu przedstawicieli mieszkańców obecnych na sali obrad.

Przed rozpoczęciem obrad minutą ciszy uczczono zmarłego niedawno Wiesława Tyszkę, wieloletniego radnego i wiceprezydenta miasta.

W trakcie sesji radni opowiedzieli się między innymi za przystąpieniem do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Partyzantów” w Ostrołęce oraz zmianami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Oficjalnie powiększyła się także liczba miejskich osiedli – nową jednostką pomocniczą zostało Osiedle „Leśniewo”.

W związku ze zmianami ustawowymi dokonano korekt w prawie miejscowym nadając Statut Żłobkowi Miejskiemu w Ostrołęce oraz określając wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto.

Przyjęto też uchwałę Rady Miasta Ostrołęki w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych publicznych i niepublicznych prowadzonych na terenie Miasta Ostrołęki przez inne niż jednostka samorządu terytorialnego organy, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania tych dotacji oraz terminu i sposobu rozliczenia ich wykorzystania. Samorząd opowiedział się także za podpisaniem z Ministrem Edukacji Narodowej porozumienia w sprawie programu „Za życiem”, którego celem będzie opieka nad dziećmi z niepełnosprawnością lub niepełnosprawnością zagrożonymi.

Radni udzielili tez poparcia koncepcjom rozwoju  miejskiej spółki OPWiK oraz zaaprobowali program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Ostrołęki w 2018 roku.

/ostroleka.pl/

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×