zdjecie 4930
zdjecie 4930
2016-09-29T11:36:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sesja Rady Miasta z występem emeryta Szwelickiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Ostrołęccy radni spotkali się na sesji, by dyskutować o ważnych dla miasta sprawach. Tuż po rozpoczęciu obrad ponownie dał o sobie znać znany z "kartonowych protestów" emeryt Andrzej Szwelicki. Sporo dyskusji wzbudziła planowana rewitalizacja miasta.

Tym razem Andrzej Szwelicki postanowił nawiązać do tematu Muzeum Żołnierzy Wyklętych oraz starego mostu. Nie wiedzieć czemu, protestujący emeryt powiązał te dwie sprawy, stawiając prezydentowi pytanie: co jest ważniejsze: budowa muzeum czy remont (podejrzewamy, że o to chodziło w słowie "remonyt") starego mostu? Prezentacja pytania na kartonie spotkała się bardziej z uśmiechem politowania niż z poważnym przyjęciem i starszy pan po chwili musiał opuścić obrady, dodając tylko, że chciał przypomnieć o swoim istnieniu. Wybrał jednak dość niefortunny termin (być może specjalnie), gdyż dziś w Ostrołęce odbędzie się pogrzeb żołnierzy podziemia antykomunistycznego, zamordowanych przed 70 laty.

Sporo dyskusji wzbudził planowany program rewitalizacji dla Ostrołęki. Radny Łukasz Kulik zwrócił uwagę na fakt, iż radni dopiero wczoraj otrzymali do wglądu ponad 370-stronicowy projekt i nie byli w stanie się z nim dokładnie zapoznać. Najważniejsze punkty przedstawiono w prezentacji multimedialnej. Według planu, miasto ma być postrzegane jako atrakcyjne i pełne innowacji dla mieszkańców i turystów, dbać ma także o jakość życia i stały rozwój. Ostatecznie plan został przyjęty przez radnych, przeciwny był jedynie Łukasz Kulik.

Innym z ważnych punktów obrad było rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie pozbawienia kategorii drogi gminnej – ulicy gen. Józefa Sowińskiego zlokalizowanej na terenie miasta Ostrołęki poprzez wyłączenie jej z użytkowania. W mediach lokalnych gorąco temu pomysłowi sprzeciwiał się radny Maciej Kleczkowski, nawoływał nawet wędkarzy (dla których jest to droga do niektórych łowisk) o przybycie na komisję techniczną i apele do władzy o nie wyłączanie z użytkowania wymienionej ulicy. Podczas sesji rady miasta nikt nie zdecydował się jednak zabrać głosu, a projekt został bezproblemowo przegłosowany. Ulica Sowińskiego zostanie więc zamknięta.

XXX sesja Rady Miasta Ostrołęki odbyła się 29 września. Według planu, kolejna sesja zaplanowana została na 27 października.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×