2017-04-25T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sieć gazowa w Wojciechowicach? Wspólne działania prezydenta i radnej

REKLAMA
REKLAMA
0
0
5

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski z uwagą odniósł się do interpelacji radnej Grażyny Sosnowskiej, która apelowała o wybudowanie sieci gazowej na osiedlu Wojciechowice. Jej potrzeba argumentowana jest utrzymującym się smogiem. Jak zapewnił prezydent, starania w tej sprawie będą poczynione.

Grażyna Sosnowska już trzy lata temu rozpoczęła zbieranie podpisów mieszkańców na rzecz tej inwestycji. Zebrane zostały podpisy mieszkańców osiedli Wojciechowice i Traugutta, którzy są zainteresowani przyłączeniem budynków do sieci gazowej.

- Mam świadomość, że nie wszyscy mieszkańcy mają szanse na skorzystanie z tego udogodnienia. W czasach gospodarki rynkowej również i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kieruje się rachunkiem ekonomicznym. Zgodnie z moją wiedzą, prawie niemożliwe jest pozyskanie dostaw gazu do celów bytowych, a dotyczy to głównie budynków wielorodzinnych. Natomiast ulice przy których znajduje się budownictwo jednorodzinne oczekuje na doprowadzenie gazu do celów grzewczych. Należą do nich mieszkańcy ul. 5 Pułku Ułanów Zasławskich, Turskiego, Wspólnej, a także kilku innych. Tylko w wymienionym rejonie Wojciechowic mieszka około 400 osób - wyjaśniała radna w swojej interpelacji.

Prezydent Ostrołęki w odpowiedzi na pismo radnej zapewnił, że podziela jej troskę i argumenty.

- Jak już kilkakrotnie wspominałem, starałem się i staram przypominać osobom podejmującym decyzje o inwestycjach w infrastrukturę gazową o problemach mieszkańców naszego miasta. Po zmianach w zarządach państwowych spółek grzewczych odbieramy pierwsze pozytywne sygnały zainteresowania naszą sytuacją. Zapewniam o wytrwałej kontynuacji moich starań i wyrażam nadzieję na pozytywne uwieńczenie naszych wspólnych działań - napisał Janusz Kotowski.

O interpelacji radnej Grażyny Sosnowskiej pisaliśmy w naszym serwisie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~IKs , 10:21 25-04-2017,   -
A NIE ZAPOMNIELIŚCIE ZWRÓCIĆ POMNIKA NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH? AŻ SIĘ PROSI SYTUACJA ŻEBY ZGŁOSIĆ PROKURATURZE PROFANACJĘ CMENTARZA.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:01 25-04-2017,   -
[quote=IKs ]A NIE ZAPOMNIELIŚCIE ZWRÓCIĆ POMNIKA NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH? AŻ SIĘ PROSI SYTUACJA ŻEBY ZGŁOSIĆ PROKURATURZE PROFANACJĘ CMENTARZA. [/quote]

nie strasz, nie starasz, bo się zesrasz...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:45 25-04-2017,   -
[quote= ][quote=IKs ]A NIE ZAPOMNIELIŚCIE ZWRÓCIĆ POMNIKA NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH? AŻ SIĘ PROSI SYTUACJA ŻEBY ZGŁOSIĆ PROKURATURZE PROFANACJĘ CMENTARZA. [/quote]

nie strasz, nie starasz, bo się zesrasz... [/quote]

Deb...lu tylko tyle potrafisz wymyślić w tym baranim łbie?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:50 25-04-2017,   -
[quote= ][quote= ][quote=IKs ]A NIE ZAPOMNIELIŚCIE ZWRÓCIĆ POMNIKA NA CMENTARZ ŻOŁNIERZY RADZIECKICH? AŻ SIĘ PROSI SYTUACJA ŻEBY ZGŁOSIĆ PROKURATURZE PROFANACJĘ CMENTARZA. [/quote]

nie strasz, nie starasz, bo się zesrasz... [/quote]

Deb...lu tylko tyle potrafisz wymyślić w tym baranim łbie?
[/quote]
a co to, najważniejsza sprawa to pomnik?
odpowiedz   •   oceń :  
~emi. , 22:17 25-04-2017,   -
Pomnik już dawno stoi na swoim miejscu wystarczy przyjść i podziwiać.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń