2017-08-08T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Skaner gwiazdą „Łomżyńskich Wakacji” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
fot. lomza.plfot. lomza.pl
REKLAMA
0
1
0

Piknik rodzinny w rytmie disco zainaugurował sierpniowe wydarzenia weekendowe, organizowane w ramach „Łomżyńskich wakacji” na Starym Rynku w Łomży. Były atrakcje dla dzieci, dyskoteka pod gwiazdami oraz koncerty, podczas których wystąpiła Iness, formacja Wiszu oraz jako gwiazda wieczoru zespół Skaner.

Impreza rozpoczęła się od atrakcji dla dzieci. Były „dmuchańce” do poskakania dla najmłodszych. Trochę więksi mieli możliwość zagrać w szachy w rozmiarze XXL. Natomiast  Fundacja Czas Lokalny dla wszystkich chętnych prowadziła warsztaty garncarstwa.

Część koncertową rozpoczęła Iness. Wokalistką tej formacji jest pochodząca z okolic Łodzi Aneta Działak, znana przede wszystkim z występów w programie Disco Star. Po niej wystąpił pochodzący spod łomżyńskiego Marianowa Wiszu, czyli Piotr Wiszowaty. On również brał udział w programie Disco Star na kanale Polo TV. Przed własną publiką zaprezentował swoje największe przeboje, jak „Rakieta”, Różowa mini”, czy „Szalona dziewczyna”.

Gwiazdą wieczoru był jednak zespół Skaner, reprezentujący nurt disco polo z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Stąd nie mogło zabraknąć takich klasyków jak „Nadzieja”, „Pociąg do gwiazd”, „Lato w Kołobrzegu”, czy „Moja wolność”, śpiewanych razem z licznie zgromadzoną publicznością.

- Ludzie mają sentyment do utworów z tamtych lat, z tymi piosenkami wiążą się różne wspomnienia. Jest mnóstwo odbiorców, którzy kochają te stare nutki.  Fajnie, że te piosenki nie lecą w próżnię i nie znikają, tylko ludziom gdzieś w sercach i głowie zostają – mówił Robert Sasinowski, lider i wokalista utworzonej w 1993 roku grupy. Jak przyznał, choć przez Łomżę często przejeżdża, to w naszym mieście nie grał już od dawna.  – Macie tu fantastyczny, fajnie zagospodarowany rynek. Myślę, że to miejsce ma potencjał imprezowy oraz że tego typu imprezy mogłyby się tu odbywać kilka razy w roku. Publiczność bawiła się bardzo fajnie, więc myślę, że istnieje potrzeba dobrej zabawy. Bo oprócz pracy, rodziny i takich codziennych zajęć, człowiek potrzebuje troszeczkę luzu i rozrywki – mówił pochodzący z Białegostoku lider zespołu Skaner.

Podkreślał, że zawsze stara się znaleźć coś, co go łączy z regionem lub miejscowością, w której koncertuje. - A w Łomży moja mama chodziła do studium nauczycielskiego. Co prawda bardzo dawno temu, ale taki epizod w jej życiu był i ona jeszcze od czasu do czasu ją wspomina jako bardzo dobrą szkołę – mówił Robert Sasinowski.

Piknik rodzinny w rytmie disco zakończyła trwająca do północy dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadził MC Grochu. Impreza została zorganizowana przez Urząd Miejski pod patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×