eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Skatował psa metalową rurką. Grzegorzowi D. grozi 5 lat pozbawienia wolności

REKLAMA
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Rejonowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi D., który działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa rasy mieszanej należącego do Józefy D.

Grzegorz D. będąc pod wpływem alkoholu położył się spać. Pies szczekaniem przeszkadzał mu w zaśnięciu. Około godziny 23.00 podejrzany wyprowadził psa za stodołę posesji, na której mieszka. Tam kilkakrotnie uderzył zwierzę metalową rurką w głowę.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 15 lipca 2020 r. Grzegorz D., który zamieszkuje w miejscowości L. gm. Goworowo, był pod wpływem alkoholu. Położył się spać. Pies szczekaniem przeszkadzał Grzegorzowi D. w zaśnięciu. Około godziny 23.00 podejrzany wyprowadził psa za stodołę posesji, na której mieszka. Tam kilkakrotnie uderzył zwierzę metalową rurką w głowę.

- czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

Podejrzany w toku postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Postępowanie swoje tłumaczył nieposłuszeństwem psa.

Za zarzucane Grzegorzowi D. przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9  10 dk11
dk12  13 dk14  15  16  17  18
 19  20 dk21  22  23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30  31  1
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×