eOstroleka.pl
Polska,

Skazywano go w Ostrołęce. Teraz usłyszał kolejny wyrok: 25 lat za zabójstwo

REKLAMA
zdjecie 9382
zdjecie 9382
REKLAMA
zdjecie 9382

25 lat więzienia - taki wyrok w warszawskim sądzie usłyszał Ryszard R. Mężczyzna został skazany za zabójstwo sklepikarza w Ząbkach. W przeszłości był karany przez sąd w Ostrołęce za usiłowanie zabójstwa z użyciem broni palnej. Z wyrokiem za zbrodnię w Ząbkach nie zgadza się prokuratura, która chce dożywocia i zapowiada apelację.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 10 stycznia 2021 r. w Ząbkach. Przejeżdżający obok sklepu warzywnego naoczni świadkowie zauważyli szarpaninę w sklepie warzywnym. Powiadomili właściwe służby. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zastała pokrzywdzonego właściciela sklepu spożywczo-warzywnego leżącego w kałuży krwi. Pokrzywdzonego Stanisława B., nazywanego przez klientów po prostu panem Stasiem, z ciężkimi obrażeniami głowy przetransportowano do Szpitala WUM, gdzie w nocy zmarł.

Sprawca zbiegł i natychmiast rozpoczęły się jego poszukiwania.

- Po intensywnych czynnościach zmierzających do ustalenia sprawcy, kierując się m.in. wynikami oględzin monitoringów, w dniu 21.01.2021r. zatrzymano Ryszarda R. Podejrzany kilkukrotnie zmieniał swoje stanowisko co do przyznania się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Ustalono, że sprawca posługiwał się metalową rurką i ciosy zadane w głowę spowodowały zgon pokrzywdzonego. Motywem działania była kradzież pieniędzy ze sklepu. Podejrzany działał z niskich pobudek, dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 2 tys. zł, zaś jego brutalne działanie skutkowało śmiercią właściciela sklepu - informowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie.

18 czerwca 2021 roku Prokuratura Rejonowa w Wołominie skierowała do Sądu Okręgowego Warszawa - Praga w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Ryszardowi R. Prokuratura oskarżyła go o zabójstwo w zamiarze bezpośrednim, w związku z dokonaniem rozboju, przy użyciu narzędzia w postaci metalowej rurki, którą uderzono pokrzywdzonego trzy razy w głowę, a także w tułów i ręce, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego.

Ryszard R. był osobą wielokrotnie karaną. 18 marca 1994 roku w Ostrowi Mazowieckiej usiołował dokonać zabójstwa poprzez oddanie trzech strzałów z broni palnej, powodując u osoby pokrzywdzonej rany klatki piersiowej, palca lewej ręki i kości udowej. Strzały padły podczas rozboju - R. chciał ukraść kasetkę z pieniędzmi oraz biżuterię. W marcu 1995 roku Sąd w Ostrołęce skazał go na karę 12 lat pozbawienia wolności oraz 6 lat pozbawienia praw publicznych, orzekając także m.in. przepadek pistoletu Walther. 

Nie zszedł jednak z przestępczej ścieżki. W lutym 2022 r. warszawski sąd uznał go winnego zabójstwa sklepikarza w Ząbkach i skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności. Prokuratura uważa, że to za niski wymiar kary i zapowada apelację, żądając najwyższej kary: dożywotniego pozbawienia wolności. 

Więcej o: wyrok, zabójstwo, Ząbki

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×