eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Skończą Goworowską, zaczną Cieplińskiego?

REKLAMA
zdjecie 3946
REKLAMA
Posłuchaj

Budowa ronda przy ul. Goworowskiej, mimo opóźnień, zmierza do końca. Już wkrótce mieszkańcy Ostrołęki (i nie tylko) pojadą nowiutką drogą. Okazuje się, że władze miasta nie zamierzają się zatrzymywać w kwestii inwestycji i zapowiadają kolejną: to też długo oczekiwana ulica.

Na sesji rady miasta, można rzec, że już tradycyjnie, padło pytanie o Goworowską i trwającą tam budowę.

- Na ulicy Goworowskiej wykonana jest warstwa ścieralna asfaltu, teraz trwają prace związane z oznakowaniem pionowym i robotami związanymi z wykończeniem wszystkich prac towarzyszących: chodników, ścieżek, regulacja studzienek. Prace prowadzone są cały czas - wskazywał dziś na sesji rady miasta dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa UM Marcin Rogalski.

Okazuje się, że kończy się jedna duża inwestycja, a już wkrótce może rozpocząć się kolejna. Radny Andrzej Jaskólski zwrócił uwagę, że mieszkańcy często dopytują go o ulicę Cieplińskiego. Otrzymał optymistyczną odpowiedź.

- Mamy przygotowaną dokumentację do procedury z RIT. Mamy nanoszone ostatnie poprawki i tutaj będziemy to korygować i jak będziemy mieli dokumentację, będzie złożona do procedury, a później do realizacji. Ciężko powiedzieć dokładnie, kiedy to będzie - wskazał dyrektor Rogalski, ale jego wypowiedź uzupełnił prezydent Łukasz Kulik:

Ja tam mieszkam i na koniec czerwca wyjeżdżam na urlop i do urlopu ma być podpisana umowa na realizację

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3946
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×