eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Skrót do Dzbenina pod mostem kolejowym w nowym wydaniu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Od kilku dni mieszkańcy Dzbenina i okolic korzystać mogą z poprawionego „skrótu” biegnącego z Ostrołęki pod mostem kolejowym. Droga zyskała nowe oblicze, dzięki czemu dojazd do Dzbenina jest znacznie wygodniejszy.

W ostatnim czasie na wąskiej drodze biegnącej z Ostrołęki do Dzbenina wzdłuż rzeki pod mostem kolejowym wysypano tzw „destrukt” pochodzący z remontu dróg. Drogą tą od granicy z Ostrołęką zarządza gmina Rzekuń. Jak ustaliliśmy, rozwiązanie zastosowane na tym „skrócie” do Dzbenina to pomysł rzekuńskiego włodarza, Stanisława Godziny.

- Od samorządu województwa mazowieckiego pozyskaliśmy około 800 ton destruktu pochodzącego z remontowanego odcinka drogi wojewódzkiej przebiegającej przez teren naszej gminy. Chcąc udogodnić w pewnym stopniu dojazd naszym mieszkańcom, postanowiliśmy część z pozyskanego destruktu przeznaczyć na utwardzenie nawierzchni drogi biegnącej wzdłuż rzeki Narew pod mostem kolejowym do Ostrołęki. Przymierzaliśmy się do przebudowy tego odcinka, jednak okazało się. Że jest to niemożliwe, ze względu na to, że droga przebiega przez wał przeciwpowodziowy. Liczę, że takie rozwiązanie utrzyma się znacznie dłużej niż dotychczas stosowane utwardzenie przy użyciu kruszywa. Być może docelowo uda się ten odcinek pokryć kilkucentymetrową warstwą bitumiczną – powiedział nam Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń.

Zastosowane rozwiązanie w znacznym stopniu poprawiło komfort dojazdu do Dzbenina. Przełożyło się to na znacznie zwiększenie ruchu w tym rejonie.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×