eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Skrót do Ostrołęki coraz bliżej. Będzie bezpieczniej i bez ciężarówek [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Projektowanie skrótu do Ostrołęki wkracza w końcowy etap. Ta droga ułatwi życie mieszkańcom gminy Rzekuń, a ograniczenia dla ciężarówek sprawią, że właścicielom nieruchomości wzdłuż projektowanej drogi nie będzie dokuczać nadmierny ruch.

Gmina Rzekuń wraz z samorządem powiatu ostrołęckiego realizują duże zadanie inwestycyjne dotyczące gruntownej przebudowy drogi powiatowej relacji Kamianka, Korczaki, Dzbenin, Ostrołęka. Mowa tu o drodze przebiegającej pod mostem kolejowym i włączającym się w miasto od osiedla Łęczysk i ulicę o tej samej nazwie.

W chwili obecnej będziemy tę drogę ciągnęli dalej aż do miasta Ostrołęki, co zamknie bardzo duże zadanie inwestycyjne relacji Kamianka, Korczaki, Dzbenin, miasto Ostrołęka. Wszyscy mieszkańcy tych miejscowości będą mieli prostą drogę do Ostrołęki, z której będą mogli bezpiecznie korzystać z całymi rodzinami.

- mówi wójt gminy Rzekuń, Bartosz Podolak.

Projektowany odcinek to obecnie wąska, zniszczona ale… najkrótsza droga łącząca Dzbenin z Ostrołęką. Prace związane z przebudową tego łącznika zapowiadano już kilka lat temu, władze gminy Rzekuń i powiatu ostrołęckiego przygotowywały się do realizacji inwestycji wykonując niezbędną dokumentację.

Droga jest to na etapie projektowania. Przy budowie mostu kolejowego uwzględniono taką możliwość, oczywiście z pewnym spowolnieniem, bo w rejonie mostu będzie jeden pas przejazdu, ale będzie zatoka postojowa dla pojazdów z drugiej strony. Obecnie jesteśmy na końcówce etapu projektowania.

- mówi starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Budowa drogi rozwiąże wiele problemów mieszkańców Kamianki, Korczaków i Dzbenina. Zabiegano o nią od wielu lat. Plany inwestycyjne wywołały także dyskusję na temat zwiększenia natężenia ruchu w tym regionie. Rozwiązaniem potencjalnego problemu zajęto się już na etapie remontu mostu kolejowego.

Kiedyś była to główna droga łącząca Dzbenin z miastem. Teraz na pewno zwiększy komfort życia mieszkańców Dzbenina chociażby przez to, że będzie tą drogą mógł być realizowany ruch wyłącznie samochodów osobowych. Most będzie takim ogranicznikiem dla samochodów ciężarowych, więc będzie to droga, przy której spokojnie będą mogli mieszkać mieszkańcy, gdzie życia nie będzie im zakłócał nadmierny ruch ciężarowy.

- mówi wicestarosta ostrołęcki, Krzysztof Parzychowski.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×