eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Śladami Kurpiów w Kadzidle! Pro Masovia i nagrody wójta. Długa lista nagrodzonych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyła się uroczystość "Śladami Kurpiów". Przekonaliśmy się, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji kurpiowskiej - tak bogatej w naszym regionie.

Śladami Kurpiów to wyjątkowa uroczystość nawiązująca do wyjątkowej kultury kurpiowskiej. Wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski w swoim przemówieniu nawiązywał do tego, jak wyjątkowe są Kurpie i jak niezwykła jest ich tożsamość. Z kolei starosta Stanisław Kubeł mówił o tym, że ludzi z kurpiowskimi korzeniami spotkał nawet... w Ameryce Południowej.

Konkluzja: Kurpie istnieją dzięki swojej fantastycznej przeszłości, tradycji i tożsamości. Warto to pielęgnować.

Na uroczystość dotarł też przedstawiciel samorządu Mazowsza Mariusz Popielarz, który wręczył pamiątkowe medale Pro Masovia osobom zasłużonym dla kultury kurpiowskiej.

  • Pamiątkowy medal Pro Masovia otrzymali: Katarzyna i Mariusz Nowakowie, Edyta i Marek Prusińscy, Halina i Ireneusz Cichoniowie, Alicja i Krzysztof Duszakowie, Małgorzata Białczak i Sławomir Duszak, Alina i Dariusz Pabichowi, Dorota i Marek Kozłowscy

Później przyszedł czas na nagrody wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego. Tu lista nagrodzonych była bardzo długa i kiedy wszyscy wyszli na scenę, na miejscach dla publiczności zostali nieliczni. To pokazuje, jak wiele znakomitych osobistości zamieszkuje gminę Kadzidło!

  • Nagrody wójta otrzymali: Bogumiła Bacławska, Stanisław Bacławski, Małgorzata Białczak, Sławomir Duszak, Wiesława Bogdańska, Laura i Zdzisław Bziukiewiczowie, Halina i Ireneusz Cichoniowie, Stefania Dawid, Alicja i Krzysztof Duszakowie, Czesława Gałązka, Grzegorz Golan, Janina Jaksina, Czesława Kaczyńska, Stanisław Konopka, Stanisława Konopka, Tadeusz Konopka, Małgorzata Kowalczyk, Dorota i Marek Kozłowscy, Justyna Lemańska, Krystyna Łaszczych, Paweł Łaszczych, Czesława Marchewka, Jadwiga Niedźwiedzka, Stanisława Niedźwiedzka, Apolonia Nowak, Katarzyna i Mariusz Nowakowie, Kazimierz Nurczyk, Aleksandra Oślicka, Alina i Dariusz Pabichowie, Genowefa Pabich, Halina Pajka, Elżbieta Prusaczyk, Marek Prusaczyk, Edyta i Marek Prusińscy, Genowefa Staśkiewicz, Stanisława Staśkiewicz, Stanisława Suchecka, Małgorzata Szkodzińska, Elżbieta Szydlik, Krystyna Świder, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Wach", Ewa Zdunek i Stanisław Gawrych.

Później przyszedł czas na Kadzidlański Przegląd Instrumentalistów i Śpiewaków z Gminy Kadzidło. Jak mawia wójt: Vivat Kurpie, Vivat Kadzidło!

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×