2014-07-14T18:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

SLD chce od minister Bieńkowskiej informacji czy w jej resorcie doszło do korupcji

REKLAMA
zdjecie 9406
zdjecie 9406
Przewodniczący SLD Leszek Miller, fot. eOstroleka.plPrzewodniczący SLD Leszek Miller, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Posłowie SLD zwrócą się do marszałek Sejmu Ewy Kopacz z wnioskiem o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Sejmu o informację wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej dotyczącą medialnych doniesień, jakoby w jej ministerstwie miało dojść do korupcji.

- Informacje prasowe, które pojawiają się od jakiegoś czasu muszą budzić najwyższą uwagę i zaniepokojenie. Dobrze byłoby, gdyby pani Bieńkowska przedstawiła informację na ten temat - oświadczył w poniedziałek na specjalnym briefingu szef Sojuszu Leszek Miller. Dodał, że SLD zwróci się także do marszałek Kopacz z prośbą, by ta wyjaśniła akcję przeszukania przez funkcjonariuszy CBA w sejmowym biurze posła PSL Jana Burego, do której doszło w ubiegłym tygodniu.  Jeśli pani marszałek wyrazi na to zgodę, będziemy oczekiwać pełnego wyjaśnienia powodów i motywów. A jeżeli nie wyrazi,  to będziemy chcieli wyjaśnień,  kto naruszył prawo i jakie okoliczności nastąpiły, które muszą budzić najwyższe zaniepokojenie posłów - podkreślił były premier.

Z medialnych doniesień wynika, że na początku czerwca doszło do rozmowy w restauracji Sowa&Przyjaciele między Bieńkowską, a szefem CBA Pawłem Wojtunikiem. Ta miała dotyczyć korupcji właśnie w resorcie infrastruktury. Wojtunik miał źle wypowiadać się na temat szefa MSZ Radosława Sikorskiego, a konkretnie w sprawie podejrzanego wielomilionowego przetargu na obsługę polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Szef CBA skrytykował też Bartłomieja Sienkiewicza za sposób, w jaki ten kieruje resortem spraw wewnętrznych. Zdaniem tygodnika "Wprost", który odtwarza kulisy spotkania, Wojtunik po wybuchu afery podsłuchowej miał powiedzieć, że upublicznienie nagrania ze spotkania z Bieńkowską doprowadziłoby rząd do upadku.

Zobacz wniosek o uzupełnienie porządku najbliższego posiedzenia Sejmu o punkt: - Informacja Wicepremier, Minister Infrastruktury i Rozwoju w sprawie pozyskanych informacji o sytuacji w resorcie w kontekście doniesień o  możliwej korupcji

Źródło: sld.org.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×