eOstroleka.pl
Polska,

SLD chce wiedzieć czy istnieje taśma z nagraniem premiera Tuska

REKLAMA
zdjecie 1179
fot. sld.org.plfot. sld.org.pl
REKLAMA

SLD złoży wniosek do prokuratury z prośbą o informację, czy istnieje nagranie z podsłuchanej rozmowy premiera Donalda Tuska z Janem Kulczykiem. Tak powiedział w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Marek Falenta - któremu prokuratura zarzuciła inspirowanie nagrywania najważniejszych polityków w kraju.

W wywiadzie Falenta twierdzi też, że to on jako pierwszy informował CBŚ o procederze nielegalnego nagrywania. - Jeśli rewelacje pana Falenty by się potwierdziły, że informował służby o nielegalnych nagraniach ważnych polityków i te nic z tym nie zrobiły, to pojawia się pytanie dlaczego służby nie podjęły żadnych działań. Czy były naciski polityczne na służby, by nie podejmowały jakichkolwiek kroków - zastanawiał się na poniedziałkowej konferencji wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. Polityk zapowiedział, że SLD zwróci się do przewodniczącego sejmowej komisji ds. specsłużb, żeby ta nieustannie zajmowała się sprawą afery podsłuchowej i wyjaśniała coraz to nowe wątki pojawiające się w mediach oraz o zajęcie się sprawą ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez służby specjalne. I dodał: - Nieinformowanie opinii publicznej o etapach śledztwa powodować będzie szum informacyjny, sprawiać będzie wrażenie, że bezpieczeństwo państwa jest czymś cherlawym. Milczenie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju jest niestosowne.

Z kolei Wojciech Szewko podkreślił, że do nowych informacji ws. taśm jak najszybciej powini się odnieść szefowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Oficjalnie zwrócimy się do prokuratury prowadzącej śledztwo z prośbą o informację czy istnieje taśma Donalda Tuska i czy prawdą jest, że z opisu dołączonego do nośnika wynika, że rozmowa dotyczy syna pana premiera i afery Amber Gold - tłumaczył Szewko. Stwierdził także , że potrzebne jest oficjalne odniesienie się szefów do nowych informacji pojawiających się w śledztwie.

Źródło: sld.org.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×