2014-08-25T20:51:54+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

SLD chce wiedzieć czy istnieje taśma z nagraniem premiera Tuska

REKLAMA
zdjecie 7614
fot. sld.org.plfot. sld.org.pl
REKLAMA

SLD złoży wniosek do prokuratury z prośbą o informację, czy istnieje nagranie z podsłuchanej rozmowy premiera Donalda Tuska z Janem Kulczykiem. Tak powiedział w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Marek Falenta - któremu prokuratura zarzuciła inspirowanie nagrywania najważniejszych polityków w kraju.

W wywiadzie Falenta twierdzi też, że to on jako pierwszy informował CBŚ o procederze nielegalnego nagrywania. - Jeśli rewelacje pana Falenty by się potwierdziły, że informował służby o nielegalnych nagraniach ważnych polityków i te nic z tym nie zrobiły, to pojawia się pytanie dlaczego służby nie podjęły żadnych działań. Czy były naciski polityczne na służby, by nie podejmowały jakichkolwiek kroków - zastanawiał się na poniedziałkowej konferencji wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. Polityk zapowiedział, że SLD zwróci się do przewodniczącego sejmowej komisji ds. specsłużb, żeby ta nieustannie zajmowała się sprawą afery podsłuchowej i wyjaśniała coraz to nowe wątki pojawiające się w mediach oraz o zajęcie się sprawą ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez służby specjalne. I dodał: - Nieinformowanie opinii publicznej o etapach śledztwa powodować będzie szum informacyjny, sprawiać będzie wrażenie, że bezpieczeństwo państwa jest czymś cherlawym. Milczenie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju jest niestosowne.

Z kolei Wojciech Szewko podkreślił, że do nowych informacji ws. taśm jak najszybciej powini się odnieść szefowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Oficjalnie zwrócimy się do prokuratury prowadzącej śledztwo z prośbą o informację czy istnieje taśma Donalda Tuska i czy prawdą jest, że z opisu dołączonego do nośnika wynika, że rozmowa dotyczy syna pana premiera i afery Amber Gold - tłumaczył Szewko. Stwierdził także , że potrzebne jest oficjalne odniesienie się szefów do nowych informacji pojawiających się w śledztwie.

Źródło: sld.org.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×