eOstroleka.pl
Polska,

SLD: Polityka zagraniczna rządu Donalda Tuska, polityka jastrzębi zbankrutowała

REKLAMA
zdjecie 9752
poseł SLD Tadeusz Iwiński, sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, fot. sld.org.plposeł SLD Tadeusz Iwiński, sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski, fot. sld.org.pl
REKLAMA

W niedzielnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych – Francji, Niemiec, Ukrainy i Rosji – ws. konfliktu na wschodzie Ukrainy nie uczestniczył polski szef dyplomacji Radosław Sikorski.  

- To oznacza, że polityka zagraniczna rządu Donalda Tuska, polityka jastrzębi zbankrutowała. Premier przypomina teraz gołębia, który nie ma pomysłu na to, jak wejść do pierwszej ligi dyplomacji - stwierdził sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski

Złożymy wniosek o zwołanie szczególnego rodzaju posiedzenia komisji spraw zagranicznych w sprawie strategii polskiej polityki wobec konfliktu na Ukrainie – zapowiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł SLD Tadeusz Iwiński.

Posiedzenie miałoby odbyć się już w przyszłym tygodniu z udziałem szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, ekspertów oraz byłych szefów dyplomacji. Obawiamy się, że ten konflikt na wschodzie Ukrainy będzie trwał długo. Dlatego trzeba zastanowić się, jakie działania Polska powinna dalej podejmować w tej sprawie – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Tadeusz Iwiński. Jego zdaniem wypracowana w ten sposób strategia może pomóc rządowi „w przyjęciu rozwiązań, które byłyby popierane przez polskie społeczeństwo, a także przez wszystkie siły polityczne”.

Źródło: sld.org.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×