eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Służba Więzienna i myśliwi razem pomogli uchodźcom z Ukrainy

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
fot. Zakład Karny w Przytułach Starychfot. Zakład Karny w Przytułach Starych
REKLAMA

Współpraca koła łowieckiego oraz Zakładu Karnego zaowocowała wielkim dobrem. Myśliwi udostępnili dwie kwatery myśliwskie, więźniowie je odnowili, a teraz zamieszkają tam rodziny z Ukrainy.

Z inicjatywy myśliwego Adama Żebrowskiego narodził się pomysł pomocy uchodźcom, który po konsultacjach z innymi myśliwymi, szybko zaakceptował Prezes Henryk Smulski z członkami zarządu Koła Łowieckiego „Jeleń” Ożarów Mazowiecki i poprosił o pomoc i współpracę na mocy podpisanego wcześniej porozumienia, Dyrektora Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

- Koło Łowieckie „Jeleń” dysponuje dwiema kwaterami myśliwskimi, które są do dyspozycji członków koła i ich rodzin. Kwatery te usytuowane są w miejscowości Romanów (Gmina Wyśmierzyce) oraz w miejscowości Stepana Michałki koło Olszewa Borek. Zarząd koła podjął decyzję, iż kwatery te zostaną przeznaczone do zamieszkania dla Ukraińskich matek z dziećmi, które uciekały z terenów trwających walk, do naszego kraju. Koło Łowiecki pokryje koszty związane z energią elektryczną, opałem oraz udostępni im wyposażenie kwater - poinformował Załad Karny w Przytułach Starych.

Wójtowie Gmin Wyśmierzyce i Olszewo-Borki zapewnią im wyżywienie oraz środki higieny i odzież. W akcję zaangażowało się także koło gospodyń wiejskich działające przy Gminie Olszewo Borki.

Jak informuje Zakład Karny, "ważną rolę w tym przedsięwzięciu odegra grupa pięciu osadzonych pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Przytułach Starych, która w dniu 4 marca 2022 roku pomogła w przygotowaniu kwatery w miejscowości Stepna Michałki do zamieszkania dla matek z dziećmi". - Skazani wykonali ogrom prac porządkowych, w tym związanych z odświeżeniem pomieszczeń, przygotowaniem opału oraz posprzątali teren na którym znajduje się budynek - poinformowano w komunikacie.

Źródło: Zakład Karny w Przytułach Starych

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×