eOstroleka.pl
Region,

Śmierć 65-latki. Damian B. usłyszał zarzut zabójstwa swojej teściowej

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Tydzień temu informowaliśmy o tajemniczym zaginięciu 65-letniej kobiety. W działania zaangażowano funkcjonariuszy policji z Wyszkowa i okolicznych jednostek, potem do akcji dołączyli strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do sprawy został zatrzymany około 30-letni mężczyzna z najbliższych kręgów rodziny zaginionej kobiety.

- mówi wówczas prokurator rejonowy z Wyszkowa, Krzysztof Jeziorski.

Czytaj więcej: Tajemnicze zaginięcie 65-letniej kobiety. Do sprawy zatrzymano jej zięcia. W tle widmo zbrodni!

Obecnie Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie prowadzi śledztwo przeciwko Damianowi B., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa swojej teściowej Janiny K.

- Do zdarzenia doszło w dniu 18 grudnia 2021 r. w miejscowości L. powiat wyszkowski. Około godziny 21.10 policję o zaginięciu matki powiadomiła córka Magdalena B., która po powrocie do domu zastała zamknięty dom. Kiedy weszła do środka nie było w nim ani męża, ani matki. Próbowała skontaktować się z nimi, ale telefony nie były aktywne. W garażu nie było też samochodu. We wnętrzu domu na podłodze w pokoju oraz kuchni zauważyła krople krwi, linę holowniczą oraz taśmę izolacyjną - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Funkcjonariusze policji z KPP w Wyszkowie natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. W trakcie penetracji terenu zabezpieczyli kobiecą odzież oraz klucze od domu. W godzinach popołudniowych w dniu 19 grudnia 2021 r. na terenie Warszawy został zatrzymany Damian B. Ciało ofiary nie zostało odnalezione.

Damianowi B. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Janiny K., której dopuścił się w dniu 18 grudnia 2021 r. w (…), w ten sposób że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzał ją pięścią w twarz i doprowadził do upadku, a następnie dusił, co skutkowało jej zgonem. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Damianowi B. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×