zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-07-12T12:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Śmiertelny wypadek: Artur S. uciekł. Sąd aresztował go na trzy miesiące [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP Wyszkówfot. KPP Wyszków
REKLAMA
0
0
2

To kolejny wypadek, który ma podobny scenariusz, tragiczne skutki, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Artur S., który trafił do aresztu, przyznał się, że nie udzielił pomocy poszkodowanemu, ale stwierdził, że... go nie potrącił.

Do tragicznego wypadku doszło 5 lipca 2021 r. w Ślubowie. Zginął kierowca motoroweru, a prowadzący auto uciekł z miejsca zdarzenia.

- W toku podjętych czynności procesowych ustalono, że Artur S. (44 l.) jechał samochodem osobowym marki Opel od Lucynowa w kierunku Mostówki. Prowadząc auto nie zachował należytej ostrożności, bowiem jechał zbyt szybko. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z motorowerem marki Dafier, którym kierował Grzegorz J. (50 l.). Pokrzywdzony w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Po wypadku Artur S. uciekł z miejsca zdarzenia do pobliskiego lasu. Nie wezwał pomocy pogotowia ratunkowego, ani straży pożarnej. Nie powiadomił policji - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Na miejscu zdarzenia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, pod nadzorem Prokuratora wykonali konieczne czynności procesowe m.in. w postaci oględzin miejsca na zdarzenia oraz zabezpieczyli oba pojazdy biorące udział w wypadku. Natychmiast podjęte czynności procesowe związane z ustaleniem osoby sprawcy, doprowadziły do jego ustalenia i zatrzymania.

Arturowi S. przedstawiono zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu Grzegorzowi J. Podejrzany złożył krótkie wyjaśnienia, w których przyznał do zarzutu nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Zaprzeczył, by jego zachowanie na drodze doprowadziło do śmiertelnego wypadku.

Sąd Rejonowy w Wyszkowie uwzględnił wniosek Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie i zastosował wobec Artura S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu czyny grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
zdjecie 1647
Więcej o: Ślubów, wypadek
fot. KPP Wyszków
fot. KPP Wyszków
fot. KPP Wyszków
fot. KPP Wyszków

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×