eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Tragedia na drodze krajowej. Jedna osoba nie żyje, drugą śmigłowiec LPR zabrał do szpitala [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4610
fot. KP PSP w Makowie Mazowieckimfot. KP PSP w Makowie Mazowieckim
REKLAMA

Tragiczny w skutkach wypadek na jednej z lokalnych dróg. W zderzeniu dwóch osobówek śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, drugą do szpitala transportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło w środę, 17 maja przed godziną 11:00 na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Dzierżanowo (powiat makowski). Do akcji ratunkowej zadysponowano kilka jednostek strażackich, niezbędna była także pomoc śmigłowca LPR.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwie osoby poszkodowane, jedna kobieta znajdowała się w pojeździe pod opieką świadka zdarzenia. Strażacy wykonali dostęp do poszkodowanej i przekazali ZRM. Druga kobieta znajdowała się poza samochodem, osoba postronna prowadziła RKO. Strażacy przejęli poszkodowanego i kontynuowali czynności medyczne. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, druga osoba ranna została zabrana przez LPR.

Działania ratunkowe trwały 4 godziny. Udział brały 4 zastępy PSP (łącznie osób 12) oraz jeden zastęp OSP Szelków (6 osób).

 

Do zdarzenia mogły przyczynić się trudne warunki na drodze, padający deszcz i śliska nawierzchnia.

Policjanci makowskiej policji pod nadzorem prokuratora na miejscu wypadku przeprowadzili czynności, które mają na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności oraz przebieg tego wypadku drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że 21-letnia kierująca alfą romeo straciła panowanie nad swoim pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka renault. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 21-letnia kierująca alfą romeo, a 57-letnia kierująca renault został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

- informuje podkomisarz Monika Winnik, rzecznik prasowy KPP w Makowie Mazowieckim.

 

REKLAMA
fot. KPP w Makowie Mazowieckimfot. KPP w Makowie Mazowieckim

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×