zdjecie 65
2020-06-07T16:48:25+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Śmiertelny wypadek. Kierujący skuterem zginął na miejscu

REKLAMA
fot. KPP Wyszków
REKLAMA
0
1
0

Śmiertelny wypadek z udziałem motocykla i auta osobowego. 58-letni mężczyzna kierujący jednośladem zginął na skutek zderzenia z samochodem. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło w piątek 6 czerwca w Nowych Wypychach o godzinie 15.00. Jak wynika z dotychczasowych wstępnych ustaleń śledczych, 58- letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, kierując skuterem nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki ford, który poruszał się drogą z pierwszeństwem od strony Woli Mystkowskiej.

W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący jednośladem. Pomimo udzielonej pomocy medycznej oraz prowadzonej reanimacji przez służby ratunkowe, w tym medyków z lotniczego pogotowia ratunkowego mężczyzny nie udało się uratować. O dużym szczęściu może mówić kierowca forda, któremu nic się nie stało.

Policjanci wspólnie ze strażakami zabezpieczyli miejsce wypadku. Na miejscu pracowali specjaliści z zakresu ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora, którzy przeprowadzili czynności procesowe mające na celu wyjaśnić przyczyny, okoliczności oraz przebieg śmiertelnego wypadku.

Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Nadchodzące ocieplenie zaowocuje pojawieniem się na drogach większej ilości rowerów, motocykli i skuterów. Kierujący jednośladami należą do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich szanse w zderzeniu z samochodem są znikome. Dlatego tak ważne jest, aby byli widoczni na drodze i sami uważnie obserwowali otoczenie. Policjanci apelują również do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Należy pamiętać o zachowaniu wymaganej odległości od wyprzedzanego jednośladu. Planując wyprzedzanie należy kilkukrotnie sprawdzić w lusterkach, czy nie zbliża się np. motocykl, który może uderzyć w nasz pojazd podczas tego manewru

- informuje policja.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×