eOstroleka.pl
Polska,

Śmiertelny wypadek na S8: Nie żyją dwie osoby, trwa śledztwo

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć ponieśli Paweł M. i Daniel Stanisław N.

Do wypadku doszło 9 lutego 2018 roku około godziny 13:10 na drodze krajowej S8 w okolicy miejscowości Stare Krzewo gmina Zawady.

Zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania nieumyślnie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym przedstawiono 40 letniemu obywatelowi Białorusi, który jadąc ciągnikiem siodłowym marki Mercedes z naczepą dwupasmową jezdnią od strony Białegostoku w kierunku Warszawy nie zachował należytej ostrożności i w sposób nie wystarczający obserwował drogę przed sobą, w wyniku czego uderzył przodem kierowanego przez siebie pojazdu w tył samochodu dostawczego, stojącego nieprawidłowo na prawym pasie ruchu, pozostawionego tak przez kierującego nim Daniela Stanisława N., a następnie w tył samochodu osobowego, również nieprawidłowo stojącego na prawym pasie ruchu, pozostawionego tam przez kierującego nim Pawła M. oraz uderzając w te pojazdy uderzył jednocześnie w stojących na prawym pasie ruchu, obok kierowanych przez siebie uprzednio pojazdów Pawła M. i Daniela Stanisława N. powodując obrażenia skutkujące ich zgonem na miejscu.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe. Ze względu na istotne przyczynienie się pokrzywdzonych do zaistnienia wypadku oraz mając na uwadze postawę podejrzanego, który przyznał się częściowo do zarzucanego czynu prokurator odstąpił od występowania z wnioskiem o areszt tymczasowy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×