zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-07-10T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Smród, bród i alkohol. Czy mandaty pomogą zwalczyć przystankowych okupantów?

REKLAMA
REKLAMA
1
2
26

Policja reaguje na zgłoszenia mieszkańców w sprawie osób, które koczują na przystankach autobusowych, spożywając alkohol i zanieczyszczając je. W ostatnich dniach nałożono 11 mandatów. Problem w Ostrołęce istnieje od lat, ale w tym roku jest szczególnie widoczny.

Problem z osobami zakłócającymi porządek publiczny - pijącymi alkohol na przystankach czy przy śmietnikach, a także załatwiającymi publicznie potrzeby fizjologiczne, nie jest w Ostrołęce pierwszyzną. Wielokrotnie w naszym serwisie opisywaliśmy skargi mieszkańców w takich sprawach.

W 2020 roku poważny problem z "niechcianymi gośćmi" mieli mieszkańcy zbiegu ulic Goworowskiej i Powstańców. Towarzystwo zbierało się przy jednym ze śmietników. W nocy często szukali schronienia na klatkach schodowych, które zanieczyszczali. Dochodziło nawet do przepychanek na ulicy, co zarejestrowano na poniższym filmie:

W tym roku osoby nadużywające alkoholu, często bezdomne, opanowały m.in. przystanki. Można ich spotkać m.in. w okolicach dworca autobusowego.

„Znowu rozrabiają?”

Środek tygodnia, popołudnie. Jedna z ławeczek przy kościele, naprzeciw dworca w Ostrołęce, jest zajęta przez kilka osób. Dwaj panowie, na pierwszy rzut oka mocno zaniedbani, mają mętny wzrok. Usiłują ze sobą dyskutować, ale padają słowa, które chyba tylko oni sami rozumieją. Wraz z nimi jest kobieta – stoi przy ławce i próbuje coś tłumaczyć swoim towarzyszom. Chyba z marnym skutkiem, bo w końcu puszczają jej nerwy.

K***a, nie wytrzymam” – krzyczy, aż wszyscy się na nią oglądają. Na ul. Bogusławskiego zauważa patrol policji. „Do mnie!” – macha rękami i krzyczy, tak by być zauważona przez funkcjonariuszy. Policjanci reagują – wjeżdżają na chodnik, włączają sygnały świetlne i rozmawiają z kobietą.

- Znowu rozrabiają? – pyta mężczyzna, który właśnie obok przechodził. – Daj pan spokój, co tu się dzieje. Alkohol, spanie na ławkach, załatwianie potrzeb fizjologicznych. Mieszkam niedaleko i często tędy przechodzę. Jak ktoś przyjedzie do Ostrołęki i przejdzie się tą ulicą to pomyśli, że to jakiś trzeci świat.

Po drugiej stronie ulicy dwaj mężczyźni raczą się napojem o zabarwieniu fioletowym. Choć wydawałoby się, że próbują przestrzegać zasad epidemicznych (maseczki na brodzie), to jednak piją z jednej butelki.

Przystanek zajęty przez „śpiocha”

Pasażerowie stoją obok wiaty przystankowej. Wiata, notabene nówka sztuka, jest zajęta, bo śpi tam mężczyzna. Walory estetyczne – żadne, a zapachowe jeszcze gorsze. Mimo upału, kilka osób musi czekać na autobus w pełnym słońcu.

- Nie pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce – mówi jedna z pań czekających obok przystanku. - Policja powinna coś z tym zrobić.

zdjecie

fot. KMP w Ostrołęce

I robi.

- Tylko przez dwa ostatnie dni policjanci podejmowali w tych miejscach 16 interwencji, podczas których nałożyli 11 mandatów karnych. Jedna osoba została także doprowadzona do wytrzeźwienia. Działania te są prowadzone ściśle ze Strażą Miejską w Ostrołęce - przekazuje podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Czas pokaże, czy mandaty pomogą rozwiązać problem. Większym problemem może być fakt, że ciężko jest o lepsze rozwiązania, jakie w takim przypadku można zastosować.

REKLAMA
zdjecie 1325
Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×