2011-04-25T16:36:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Solidarni 2010 apelują do dziennikarzy: „Uczciwie relacjonujcie wydarzenia”

REKLAMA
Brutalne zatrzymanie Michała Stróżyka przez stołecznych strażników miejskich (fot. youtube)Brutalne zatrzymanie Michała Stróżyka przez stołecznych strażników miejskich (fot. youtube)
REKLAMA
Samuel Rodrigo Pereira, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Solidarni 2010, w opublikowanym oświadczeniu apeluje do dziennikarzy o uczciwość. Zwraca również uwagę na zachowanie warszawskich strażników miejskich, którzy podczas wykonywania swoich służbowych obowiązków chcą pozostać anonimowi i... zasłaniają identyfikatory.

Jesteśmy zaniepokojeni stanem informacji na temat tego, co dzieje się na Krakowskim Przedmieściu.

Przypominamy, że na samym początku współpraca z mediami była poprawna, zepsuła się jednak komunikacja po usunięciu pierwszego namiotu (do dziś funkcjonuje drugi, "postawiony" 12 kwietnia).

Mimo kolejnych konferencji i w naszym odczuciu ważnych informacji, przekaz był ze strony PAP-u zablokowany, większość zaś pozostałych mediów również sprawę przemilczało. Wielu ludzi przechodzących przez Krakowskie Przedmieście, a opierający się na informacjach medialnych, było zdziwionych, że namiot jeszcze stoi.

W tym samym czasie przypomnijmy iż dla mediów ważniejsze był kolejne wypowiedzi posła Niesiołowski na ten sam, wiecznie powtarzany przez niego temat
- pisze Pereira.

I dalej przypomina:

I-sza konferencja prasowa odbyła się z Pawłem Łapińskim, zatrzymanym działaczem podziemia w latach 80-tych, którego Straż Miejska pobiła po raz kolejny. Człowiekiem, o którego uwolnienie odbyła się kilkugodzinna "walka" na komisariacie na ul. Wilczej. Konferencja dotyczyła również pobicia dziennikarza, mieliśmy nowe informacje na ten temat.

II-ga konferencja wyrażała zaniepokojenie atakiem Prezydenta RP na nas (nazwani zostaliśmy "namiotem nienawiści"), a odbyła się na tle zdjęć z interwencji oraz ze szpitala.

To przypomnienie jest nie po to by wspominać błędy, ale by zaapelować o zmianę. Nie jest przesadą określenie iż media są "recenzentami rzeczywistości" stąd powinny być odpowiedzialne odpowiedzialności za to jak coś zrelacjonują oraz za to, czy coś przemilczą. Dlatego apelujemy o rzetelny opis rzeczywistości, ale i dotykanie prawdziwych problemów.


Na koniec apeluje do dziennikarzy:

Wasza obecność jest naszą ochroną, dla Was zaś gwarantem rzetelnych informacji z pierwszej ręki. Posługując się czyjąś relacją możecie wpaść w tą samą pułapkę, co pracownicy portalu Gazeta.pl, którzy zamiast udać się na miejsce 13 kwietnia, "stworzyli" news o "kolejnym usunięciu namiotu" na podstawie... retransmisji off-line kamery Radia Wnet.

Tekst będący dowodem tej dziennikarskiej kompromitacji, wciąż "wisi" na portalu.

By Wam się coś takiego nie zdarzyło, przychodźcie, rozmawiajcie, a przede wszystkim uczciwie relacjonujcie wydarzenia. Zapraszamy!


Pod oświadczeniem znajdują się zdjęcia, na których funkcjonariusze straży miejskiej zasłaniają identyfikatory, pozwalające określić ich tożsamość (co jest ich obowiązkiem wg prawa). Całe oświadczenie i zdjęcia tutaj: Solidarni 2010 - Apel do dziennikarzy

[źródło: solidarni2010.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×