2017-09-19T10:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sonda Wyborcza: Druga tura. Stanisław Kubeł czy Maciej Kleczkowski?

REKLAMA
REKLAMA
12
9
64

Już za rok wybory samorządowe, a my pytamy naszych czytelników: na kogo zagłosujecie w drugiej turze wyborów na prezydenta Ostrołęki? Po przeprowadzeniu pierwszej sondy wyborczej wyłoniliśmy trzech najlepszych kandydatów. Dziś zestawiamy ze sobą Stanisława Kubła i Macieja Kleczkowskiego.

W pierwszej turze naszej sondy wyborczej zwyciężył Stanisław Kubeł. Starosta ostrołęcki uzyskał 25% głosów, choć jego kandydatura jest oczywiście tylko hipotetyczna. Na drugim miejscu z taką samą liczbą głosów uplasowali się urzędujący prezydent Janusz Kotowski oraz opozycyjny radny Maciej Kleczkowski. Warto podkreślić fakt, iż głosowało ponad 600 osób, a w sondzie korzystaliśmy z zewnętrznego serwisu z ankietami internetowymi, tak by głosowanie przeprowadzone zostało uczciwie.

Postanowiliśmy przeprowadzić także ankietę zawierającą jedynie drugą turę wyborów prezydenckich. Automatycznie awans do niej uzyskał Stanisław Kubeł, a zmierzą się z nim dwaj kandydaci, którzy ex aequo zajęli drugie miejsce z wynikiem 22%. Pierwsza część głosowania została już przeprowadzona - Stanisław Kubeł pokonał Janusza Kotowskiego stosunkiem procent głosów 74-26.

Stanisław Kubeł to bezpartyjny samorządowiec, będący obecnie starostą ostrołęckim. Pełni tę funkcję od 1999 roku, ma wieloletnie doświadczenie również jako wójt gminy Kadzidło. Czy będzie chciał zostać prezydentem Ostrołęki? - Nie chcę  dziś deklarować czy będę kandydował czy nie, aczkolwiek takiej możliwości nie wykluczam - podkreśla. Z kolei Maciej Kleczkowski to polityk związany przez wiele lat z Platformą Obywatelską, obecnie jest radnym naszego miasta. Od kilku lat wzmożoną aktywność przejawia na Facebooku, gdzie posiada bogate archiwum zdjęć regionu sprzed lat. Niewątpliwie przekłada się to popularność, ale czy wystarczy do zostania prezydentem? Tego nie wiemy, choć ambicji radnemu odmówić nie można - w swoją promocję wkłada dużo czasu. Jego zdania w kwestii wyborów nie znamy, bo jako jedyny kandydat nie zdecydował się podzielić opinią z naszymi czytelnikami (czyli także potencjalnymi wyborcami).

Zapraszamy do głosowania w drugiej turze sondy. Stanisław Kubeł czy Maciej Kleczkowski - kto byłby lepszym prezydentem Ostrołęki? Zachęcamy także do dyskusji w komentarzach. Głosowanie potrwa do jutra do 12.00, podobnie jak poprzednia sonda.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×