zdjecie 762
zdjecie 762
2016-05-24T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spektakl „Zielony Kopciuszek” w ramach edukacji ekologicznej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. UM w Ostrołęce
REKLAMA

Po raz kolejny Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zaprosił najmłodszych na spektakl poświęcony ochronie przyrody. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III ostrołęckich szkół podstawowych obejrzeli bajkę „Zielony Kopciuszek” przygotowaną przez krakowski teatr Kultureska.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci mają szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem i dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

A wszystko zaczyna się od tego, że okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z ostrołęckimi dziećmi Książe poszukiwał dziś odpowiedzi na to pytanie.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×