2016-05-24T14:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spektakl „Zielony Kopciuszek” w ramach edukacji ekologicznej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
fot. UM w Ostrołęcefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA

Po raz kolejny Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zaprosił najmłodszych na spektakl poświęcony ochronie przyrody. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III ostrołęckich szkół podstawowych obejrzeli bajkę „Zielony Kopciuszek” przygotowaną przez krakowski teatr Kultureska.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci mają szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem i dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

A wszystko zaczyna się od tego, że okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Staną oni na wysokości zadania, by wszystko potoczyło się jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie jednak z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryska o północy. Dlaczego? Bo królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z ostrołęckimi dziećmi Książe poszukiwał dziś odpowiedzi na to pytanie.

REKLAMA
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×