zdjecie 1541
zdjecie 1541
zdjecie 1541
2021-09-16T09:43:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Spektakularne oszustwo metodą „na policjanta”. Seniorka z Ostrołęki wyrzuciła oszustowi pieniądze przez balkon

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
2
7

81-letnia mieszkanka Ostrołęki w spektakularny sposób została oszukana metodą „na policjanta”. Seniorka wyrzuciła fałszywemu funkcjonariuszowi przez balkon torbę, w której była gotówka i biżuteria o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych!

Do zdarzenia doszło w środę, 15 września około godziny 15:00. Na numer stacjonarny 81-letniej mieszkanki Ostrołęki zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował on seniorkę, że prowadzi akcję przeciwko oszustom, którzy mogą ją okraść, a jego zadanie polegać ma na ochronie kobiety. Tłumaczył, że jej telefon jest na podsłuchu i wszędzie są zamontowane kamery.

Seniorka chciała w pierwszej chwili zadzwonić do swojej córki, lecz rozmówca jej tego zabronił tłumacząc, że nie ma na to czasu. Według niego ważniejsze było potwierdzenie faktu, że jest policjantem. W trakcie prowadzonej rozmowy polecił kobiecie wybrać numer 112. Kobieta po chwili usłyszała inny męski głos, który potwierdził, że jej rozmówca jest policjantem. Następnie fałszywy policjant zaczął wypytywać kobietę o jej oszczędności. Nieświadoma seniorka odpowiedziała mu na wszystkie zadane pytania. Następnie polecił jej włożyć gotówkę i biżuterię do reklamówki i wyrzucić przez balkon. Kazał to zrobić szybko, bo w każdej chwili ktoś może przyjść do jej mieszkania i ją okraść.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Niestety seniorka uległa namowom i wyrzuciła reklamówkę przez balkon tracąc tym samym kilkanaście tysięcy złotych. O tym, że padła ofiarą oszusta zorientowała się dopiero po kilkudziesięciu minutach.

 Pamiętajmy, że prawdziwy policjant czy też funkcjonariusz innych służb nie może żądać od nas przekazania jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli mamy wątpliwości, że mamy do czynienia z oszustem zakończmy rozmowę i zadzwońmy na Policję. Dzwoniąc podajmy dyżurnemu nie tylko numer legitymacji czy też nazwisko funkcjonariusza który do nas dzwoni, ale zapytajmy także, czy taki funkcjonariusz prowadzi teraz działania w naszym domu.

WAŻNE: Nie podawajmy także żadnych danych obcym osobom do naszej karty bankowej czy naszego konta. Są to dane wrażliwe i nie można im nikomu udostępniać!

REKLAMA
zdjecie 1541

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×