2017-10-09T10:27:29+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Śpiewacy z Czarni i Bandyś na Festiwalu Skrzyżowaniu Kultur [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Dobiegła końca tegoroczna edycja Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie. W programie znaleźli się wybitni artyści z Indii, Kolumbii, Sahary Zachodniej, Mali, Francji, USA, Sierra Leone, Turcji, a także Albanii i Węgier. Kurpiowszczyznę reprezentowali artyści ludowi z Czarni i Bandyś.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany przez władze stolicy w 2005 roku, a organizowany od początku przez Stołeczną Estradę, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. W ciągu dwunastu lat istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów. Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata.

W międzynarodowym festiwalu uczestniczyła grupa śpiewacza mężczyzn z Czarni w składzie: Marian Samsel, Krzysztof Szydlik, Jan Szydlik, Waldemar Warych i Witold Kuczyński oraz grupa śpiewacza kobiet z Bandyś w składzie: Bronisława Świder, Antonina Deptuła i Maria Kuta.

- Wielkie podziękowania składamy dla Kapeli ze Wsi Warszawa i Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego za zaproszenie nas do wspólnego koncertu i sfinansowanie naszego udziału. Dziękujemy uczestnikom i tysięcznej widowni za wspaniałą atmosferę, za długie brawa i owacje na stojąco. Koncert był profesjonalny - muzyka z prezentacjami multimedialnymi, wielkie przeżycia i nowe doświadczenia oraz szacunek dla artystów wiejskich. A tymczasem do zobaczenia na Kurpiowszczyźnie - zapraszamy muzyków i śpiewaków do Czarni na zjazd Towarzystwa Kurpiowskiego "Strzelec", który odbędzie się w połowie listopada. Mamy też nadzieję że do tego czasu będzie już wydana nasza wspólna płyta Carniaków i Kapeli ze Wsi Warszawa - mówi Witold Kuczyński, prezes Towarzystwa.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30