eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spiro i Piotrowskiego czekają na odbiór

REKLAMA
fot. Urząd Miasta Ostrołękifot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie ulic Antoniego Spiro i Kazimierza Piotrowskiego na osiedlu Łazek. Ta ostatnia połączyła ze sobą dwie główne ulice przebiegające przez osiedle – Padlewskiego i  Sierakowskiego.

W ramach robót wykonano nawierzchnie obydwu ulic  z masy bitumicznej (fragment Spiro z kostki brukowej), nowe chodniki z polbruku oraz oświetlenie uliczne. Ciekawym rozwiązaniem, zwiększającym bezpieczeństwo ruchu jest lekkie wyniesienie skrzyżowania nowo wybudowanych ulic, co zmusza uczestników ruchu do zmniejszenia prędkości.  Wykonawcą prac była firma MAKBUD Oddział UNIBEP S.A. w Łomży.

Ulice budowane były w ramach inwestycji wspólnych z mieszkańcami. Na nowe ulice obowiązuje czteroletni okres gwarancji, a roboty zakończono trzy miesiące przed terminem zawartym w umowie.

Źródło: Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9  10 dk11
dk12  13 dk14  15  16  17  18
 19  20 dk21  22  23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30  31  1
×