eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Społeczność SP nr 10 w Ostrołęce uczciła 105. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2321
zdjecie 2321
fot. archiwum szkołyfot. archiwum szkoły
REKLAMA
zdjecie 2321
Posłuchaj

We wtorek, 20 maja, cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce wzięła udział w wyjątkowej uroczystości – akademii z okazji 105. rocznicy urodzin patrona szkoły. Choć dzień urodzin Karola Wojtyły przypada na 18 maja, to właśnie w poniedziałek uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz dyrekcja zgromadzili się, by wspólnie uczcić pamięć o Papieżu Polaku.

Wydarzenie było wyrazem nie tylko pamięci, ale i głębokiej wdzięczności oraz szacunku dla dziedzictwa duchowego, jakie pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. Uroczysty apel przypomniał uczniom nie tylko najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, ale także jego przesłania – pełne miłości, odwagi i wiary – które na zawsze wpisały się w historię Polski i świata.

Szczególną rolę w akademii odegrali uczniowie klasy V g – Zofia Cherubin, Aleksandra Pawełek, Arkadiusz Rydel i Aleksandra Samsel – którzy w sposób poruszający przedstawili życiorys Papieża, ukazując jego drogę „od Wadowic do Watykanu”. Ich wystąpienie spotkało się z wielkim uznaniem i wywołało wzruszenie wśród zebranych.

Oprawa muzyczna, przygotowana przez Wiolettę Dziedzicką, nadała wydarzeniu szczególny klimat. Występy najmłodszych uczniów z klasy I e, którzy wykonali piosenki „Lolek” i „Ty prowadzisz nas”, poruszyły serca widzów i dodały akademii ciepła i radości.

Artystyczną część wydarzenia wzbogaciły także układy taneczne w wykonaniu Zofii Golan, Marii Kapuścińskiej, Julii Kolimagi i Leny Wierzbowskiej. Wzruszające występy solowe zaprezentowały Nel Kubeł (klasa VI e), Pola Pietrzak (klasa V c) oraz Alicja Puka (klasa VI c), wprowadzając wszystkich w atmosferę duchowej refleksji.

Akademia ku czci św. Jana Pawła II stała się nie tylko piękną lekcją historii, ale również okazją do duchowego zatrzymania się i przypomnienia sobie o wartościach, które pozostawił nam Patron szkoły – wartościach tak bardzo aktualnych również dziś: miłości do drugiego człowieka, dialogu, pokoju i poszanowania godności każdego człowieka.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23  24  25  26
dk27  28 dk29  30  31  1  2
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×