eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sport drzemie w każdym z nas. II Mikołajkowa spartakiada dla uczniów niepełnosprawnych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

10 drużyn wzięło udział w II Mikołajkowej Spartakiadzie Sportowej dedykowanej uczniom niepełnosprawnym. Zawody odbywały się pod hasłem “Sport drzemie w każdym z nas”.

Organizatorem spartakiady jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. Po sukcesie pierwszej edycji sportowych zmagań dla uczniów niepełnosprawnych w tegorocznych zawodach udział wzięło znacznie więcej drużyn. Swoje reprezentacje wystawiły: OSW w Długosiodło, ZS w Starym Lubiejewie, OSW w Wyszkowie, SOSW w Pułtusku, SOSW w Makowie Mazowieckim, SOSZW w Czarni, SP nr 2 w Ostrołęce, SP nr 4 w Ostrołęce, SOSW w Przasnyszu i gospodarze - SOSW w Ostrołęce.

W oficjalnym otwarciu spartakiady udział wzięli gospodarze - dyrektor SOSW w Ostrołęce, reprezentacja wydziału oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce, przewodniczący Rady Rodziców SOSW oraz przedstawiciele samorządu miasta i województwa mazowieckiego.

Wierzę, że będziecie się świetnie bawić, rywalizować ze sobą i miło wspominać dzisiejszą spartakiadę. Wierzę też, że za rok ponownie się tu spotkamy i będzie was dużo więcej. Z przyjemnością, jako Urząd Marszałkowski wesprzemy ponownie waszą inicjatywę.

- powiedział Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W trakcie zmagań każda z drużyn musiała wykonać zadania na różnych stanowiskach. Liczyła się dobra zabawa, wspólna rywalizacja w duchu fair play i aktywność. Idealnie atmosferę turnieju oddawało hasło, z jakim na transparencie kibicowała jedna z grup: “Nie zawsze wygrywamy, ale wielkie serca mamy”.

Partnerem wydarzenia był samorząd województwa mazowieckiego.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×