eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie autorskie z Bogumiłem Wójcikiem w Muzeum Kultury Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. MKKfot. MKK
REKLAMA
zdjecie 9224

Wczoraj w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce odbyło się spotkanie autorskie z Bogumiłem Wójcikiem, autorem powieści historycznej „Kraj za morzem”.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, w którym autor przybliżył zebranym genezę powstania powieści. „Kraj za morzem” to pierwsza powieść historyczna Bogumiła Wójcika. Autor przyznał, że zawsze interesował się historią średniowiecza, a inspiracją do napisania książki była dla niego podróż do Irlandii.

W spotkaniu wzięli miłośnicy literatury historycznej. Publiczność była zachwycona powieścią „Kraj za morzem”. Wiele osób deklarowało, że z niecierpliwością czeka na kolejne książki autora.

„Kraj za morzem” to dobrze napisana powieść, która wciąga czytelnika od pierwszej strony. Książka jest bogata w opisy historyczne, ale jednocześnie jest to opowieść o miłości, przyjaźni i odwadze.

Jest rok 1147. Trzy lata wcześniej Turcy Seldżuccy zdobyli Edessę, najstarsze miasto chrześcijańskie nad Eufratem. Na pomoc Ziemi Świętej ruszają potężne armie drugiej krucjaty. W Palestynie i Syrii, które krzyżowcy zwą Outremer – Krajem za morzem – źle się dzieje. W Azji Mniejszej armia króla Niemiec sposobi się do walki z niewiernymi. W jej szeregach podążają poróżnieni ze sobą polscy książęta Władysław Wygnaniec, Bolesław Wysoki i Henryk Sandomierski. Oto Kraj za morzem – świat orientalnej baśni balansujący na krawędzi miecza.

Publikacja została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Program wsparcia współczesnej literatury niekomercyjnej przez Instytut Literatury”.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×