eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie autorskie z Marcinem Tomczakiem w Klubie przy Studziennej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9119
zdjecie 9119
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Marcin Tomczak, autor fascynującej książki „Wróżda” był gościem wieczornego spotkania w Klubie przy Studziennej.

Podczas spotkania w Klubie przy Studziennej Marcin Tomczak opowiadał o swojej debiutanckiej książce zatytułowanej „Wróżda”. Opisuje w niej m.in. przedwojenne czasy miejscowości, z której pochodzi – Gleby na kurpiowszczyźnie. W książce przewijają się także motywy kilku innych kurpiowskich miejscowości – Kadzidło, Kopaczyska, Kieżek czy Chudek.

Książka została wydana przez cenioną oficynę Pracownia na Pastwiskach. Autorem projektu okładki i projektu typograficznego jest Marcin Żerański, który zajął się również składem i łamaniem tekstu. Korektę przeprowadziły Agnieszka Ochenkowska i Monika Żerańska. Książka ukazała się w serii Biblioteczka Kurpiowska, której pomysłodawcą i redaktorem jest wójt gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski.

Marcin Tomczak (1985) historyk z wykształcenia i zamiłowania. Pochodzi z Gleby na Kurpiach. Wraz z żoną i dwójką dzieci mieszka w Ostrołęce, gdzie pracuje jako monter urządzeń różnorakich. W wolnych chwilach zdarza mu się coś napisać i zagrać na gitarze basowej. Laureat kilkunastu konkursów poetyckich i literackich, m.in. im. Janusza Różewicza, im. C. K. Norwida, im. Dionizego Maliszewskiego, im. Pawła Brylińskiego. Pracuje nad książką poetycką. Prowadzi bloga o tematyce historycznej "Kurpiowskie bałamuctwa" (marcintomczak.blogspot.com). Jego teksty różnego rodzaju można znaleźć m.in. w "Zeszytach Naukowych Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego", "Kurpiach", "Poezji dzisiaj", "Parnasiku", "Przydrożach", "Inter-. Literatura Krytyka Kultura" oraz wielu pracach zbiorowych i almanachach.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×