eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Spotkanie opłatkowe w Lelisie. Życzliwość i świąteczna atmosfera [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2109
Zanim zmierzą się  w wyborach, złożyli sobie życzenia (fot. eOstroleka)Zanim zmierzą się w wyborach, złożyli sobie życzenia (fot. eOstroleka)
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Lelis spotkali się na spotkaniu wigilijnym. Nie mogło zabraknąć kolęd, dzielenia się opłatkiem i życzeń, a także poczęstunku. Ale co najważniejsze - ludzkiej życzliwości. Uśmiechnięci mieszkańcy stworzyli niesamowitą atmosferę tego spotkania.

Spotkanie wigilijne odbyło się w CK-BiS w Lelisie. Nie brakowało chętnych do wspólnego kolędowania i celebrowania zbliżających się świąt.

- Przede wszystkim wspólnota to jest coś bezcennego, o co należy walczyć w sposób cywilizowany i na pewno zabiegać o drugiego człowieka: o jego dobro, życzliwość i tym samym odpłacać - mówił wójt gminy Lelis Stefan Prusik do mieszkańców. Dodał przy tym:

Za chwilę przełamiemy się białym chlebem. Opłatkiem, który symbolizuje dobro, miłość, życzliwość wobec drugiego człowieka. To nie może stać się automatycznie, ja bym chciał żebyśmy sobie dali wyraz tego, że "jesteś dla mnie drugi człowieku ważny i naprawdę chcę dla ciebie dobrze". Tyle, ile mamy tego dobra przekazanego, tym się będziemy dzielić. Myślę, że pokłady są nieograniczone

Głos zabrała też Anna Dobkowska, która w imieniu rady gminy Lelis życzyła mieszkańcom, by ten nadchodzący czas obfitował w miłość i radość.

Niezwykle interesujące były występy artystyczne, jakie przygotowano na spotkaniu opłatkowym. Brawa zbierały wszystkie śpiewające grupy, ale chyba najbardziej za serce chwyciła grupa strażaków w mundurach, która odśpiewała "Bóg się rodzi". W tej pięknej atmosferze mieszkańcy podzielili się opłatkiem.

Uścisk dłoni i serdeczności wymienili nawet konkurujący ze sobą na niwie samorządowej i wkrótce w wyborach wspomniany wójt Stefan Prusik i radny gminy Lelis Kamil Stepnowski. To jest właśnie magia świąt!

Spotkaniu opłatkowemu towarzyszył poczęstunek, który przygotowały niezawodne panie z Kół Gospodyń Wiejskich. A więc... Wesołych Świąt!

 

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×