eOstroleka.pl
Ostrołęka, NIE PRZEGAP

Spotkanie z Darią Galant w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 3449

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza wszystkich miłośników literatury i sztuki na wyjątkowe spotkanie autorskie z Darią Galant – znaną polską pisarką, poetką, dramatopisarką, eseistką, reżyserem oraz autorką sztuk wizualnych.

Wydarzenie odbędzie się 5 marca 2025 roku (środa) o godzinie 17:00 w siedzibie muzeum przy Placu gen. J. Bema 8.

Daria Galant to artystka o wszechstronnym dorobku twórczym, której literatura tłumaczona jest na języki obce, a jej dzieła sztuki wizualnej znajdują się w kolekcjach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Twórczość pisarki charakteryzuje się głęboką refleksją nad przestrzenią i wrażliwością artystyczną, co znajduje swoje odzwierciedlenie w koncepcji Błękitnych Domów – Domów Literatury Darii Galant. Są to miejsca, w których autorka mieszka i tworzy, a jednocześnie pełnią one funkcję przestrzeni kulturotwórczej, łącząc literaturę, sztukę i filozofię.

Spotkanie z Darią Galant to doskonała okazja, aby poznać bliżej jej twórczość, inspiracje oraz artystyczną filozofię. Rozmowa z autorką pozwoli zgłębić tajemnice jej literackich światów i scenograficznych podróży, które tworzy w swoich książkach i sztukach wizualnych.

Wydarzenie towarzyszyć będzie wystawie „Świat nierealny, lecz poznawalny. Malarstwo Magdaleny Shummer”, prezentowanej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Ekspozycja, pochodząca z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, wprowadzi uczestników spotkania w unikalny klimat symbolizmu i poetyckości, stanowiący doskonałe tło dla rozmowy z Darią Galant.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu, które będzie świętem literatury i sztuki, a także okazją do refleksji nad miejscem artysty we współczesnym świecie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×