eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie z muzyką: Na dworze Króla Słońce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4669
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 4669
W ramach cyklicznego projektu realizowanego przez OCK najmłodsi uczniowie ostrołęckich szkół zobaczyli spektakl zatytułowany „Na dworze Króla Słońce”.

Czerwcowe spotkanie z muzyką przeniosło dzieci na bal do pałacu w Wersalu. Dzięki muzykom i tancerzom z Baletu Dworskiego Cracovia Danza maluchy dowiedziały się m.in. jak tańczono na francuskim dworze, które tańce królowały podczas dworskiej zabawy czy jak przygotowywano się do balu na dworze Ludwika XIV Wielkiego zwanego Królem Słońce.

Artyści wystąpili w strojach historycznych. Zaprezentowali tańce do muzyki m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Josepha Bodin de Boismortiera. Usłyszeliśmy także kompozycje m.in.: Georga Friedricha Händla, Domenico Scatlattiego.

Spotkania z muzyką to cykliczny program edukacyjny realizowany przez Ostrołęckie Centrum Kultury. W ramach spotkań odbywających się raz w miesiącu uczniowie szkół podstawowych i najstarsze grupy przedszkole mają okazję usłyszeć na żywo najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej czy zobaczyć profesjonalnych muzyków oraz ich instrumenty.
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×