eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Spotkanie z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem w MBP w Ostrołęce

REKLAMA
zdjecie 4690
zdjecie 4690
REKLAMA
zdjecie 4690
10 września, o godzinie 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce stanie się miejscem spotkania z jedną z najbarwniejszych postaci podróżniczego świata – Jackiem Pałkiewiczem. To unikalna okazja, aby spotkać człowieka, którego życie mogłoby posłużyć za scenariusz do niejednego filmu przygodowego!

Jacek Pałkiewicz – podróżnik, odkrywca, reporter, pisarz, trener survivalu – od pięciu dekad przemierza najdalsze zakątki świata, docierając tam, gdzie kończy się znana mapa, a zaczyna przygoda. To on odkrył źródło Amazonki, przecierał szlaki w dżunglach Borneo i Nowej Gwinei, stawił czoła surowym warunkom Syberii i pustyni Taklamakan, której złowroga nazwa oznacza „jeśli wejdziesz, nie wyjdziesz”. Był oficerem na statkach, pracował w afrykańskich kopalniach, szkolił kosmonautów i antyterrorystów, a jego dorobek literacki to ponad 40 książek przetłumaczonych na wiele języków.

Nieustraszony eksplorator, obywatel świata i jego odkrywca, Jacek Pałkiewicz, jest żywą legendą. Jego bezkompromisowe poglądy i odwaga w ich wyrażaniu przysparzają mu zarówno przyjaciół, jak i wrogów. W swoich książkach i wystąpieniach porusza tematy, wobec których nie sposób przejść obojętnie.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję posłuchać o licznych wyprawach, odkryciach i doświadczeniach, a także o wyzwaniach, jakie stawia przed nami dzisiejszy świat. To wydarzenie nie tylko dla miłośników podróży, ale dla każdego, kto pragnie poszerzyć swoje horyzonty i zainspirować się historią człowieka, który żyje pełnią życia!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Z pisarzami na tapecie, czyli ostrołęckie spotkania literackie”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Kulturalni-Poczytalni”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Miasta Ostrołęki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6  7 dk8  9 dk10
 11  12  13  14  15 dk16 dk17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×