eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Sprawca kolizji czterech aut zatrzymany po policyjnej obławie. Był tak pijany, że ledwie stał na nogach!

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

Spowodował kolizję czterech aut i uciekł. Swoje rozbite auto ukrył w garażu. Gdy został zatrzymany w wyniku policyjnej obławy, miał w organizmie ponad promil alkoholu, nie był w stanie utrzymać się na nogach i miał poważne kłopoty z komunikacją. Jak się okazało miał dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Prawko stracił już jaki czas temu właśnie za jazdę „na podwójnym gazie”.

Kłopoty 58-letniego mieszkańca Ostrołęki zaczęły się od kolizji czterech aut. Mężczyzna spowodował ją wymuszając pierwszeństwo na jednym z kierowców na skrzyżowaniu ulicy Stacha Knowy z drogą prowadzącą do miejscowości Łazy. W zdarzeniu poszkodowani zostali także kierowcy dwóch innych aut, zaś sam sprawca oddalił się z miejsca kolizji.

Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie TU: Spowodował kolizję czterech aut i uciekł. Policja poszukuje czerwonego vana i jego kierowcy

Na miejsce wezwano policję. Jeden z patroli zabezpieczał miejsce zdarzenia a kolejne urządziły obławę za sprawcą. Wiadomo było, że porusza się czerwonym seatem alhambra, znany był też rysopis sprawcy.

Niedługo po zdarzeniu jeden z policyjnych patroli „drogówki” patrolując teren miasta zauważył poszukiwany pojazd. Stał on w jednym z garaży, który miał otwarte drzwi. Za kierownicą siedział 58 - letni mieszkaniec Ostrołęki. Auto posiadało uszkodzenia wskazujące na udział w kolizji. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, miał on także problemy z utrzymaniem równowagi oraz komunikacją. Nie posiadał prawa jazdy, sprawdzenie jego osoby w policyjnym systemie wykazało, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych, który został wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu metodą retrospekcji, która pozwala ustalić, czy w momencie kolizji znajdował się również pod wpływem alkoholu.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×