2018-07-28T09:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sprawy służbowe? Tak, to tutaj!

REKLAMA
REKLAMA
2
16
34

Interakcja z obywatelami w internecie to ważne zadanie polityków. Prezydent Ostrołęki wie to doskonale i pod pretekstem prowadzenia konta prywatnego na Facebooku, przemyca w zasadzie same treści polityczne. Zauważają to także czytelnicy jego profilu.

- Sprawy służbowe? Nie tutaj. Proszę o kontakt z sekretariatem - pisze prezydent Kotowski w krótkiej prezentacji swojego profilu, zwracając uwagę, że jest to profil prywatny.  Przy czym... jego profil zawiera głównie sprawy służbowe, a mianowicie prezentację zasług. Znajdziemy zdjęcia i filmy z miejskich wydarzeń, subiektywne opisy wydarzeń. Staje się jasne, że prezydent Kotowski nie mógł sam wykonać tych materiałów. Dlatego stawiane jest pytanie: czy prywatny profil Janusza Kotowskiego nie jest przypadkiem prowadzony przez pracowników ratusza? A jeżeli tak, to czy prowadzenie prywatnych kont (nie stron) na portalach społecznościowych mieści się w ich zakresie obowiązków.

-  A ja głupi myślałem, że to prywatny profil. A to tuba propagandowa. Trzeba chyba założyć w tym celu profil publiczny. Może by zgłosić do Facebooka - pisze Adam.

Z konta prywatnego lepiej korzysta za to przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski, który rzeczywiście traktuje konto jako prywatne. Oprócz materiałów podobnych do tych, jakie znajdziemy u prezydenta Kotowskiego, znajdują się tam bowiem także m.in. zdjęcia rodzinne. Budzi to zdecydowanie większe zaufanie, bo daje poczucie, że odwiedzamy profil rzeczywiście zarządzany przez daną osobę, a nie pisany na zlecenie.

Warto podkreślić, że ostrołęccy samorządowcy dopiero w 2018 roku założyli konta na portalach społecznościowych. Być może wpływ na to miały zbliżające się wybory samorządowe - w internecie można bowiem dotrzeć do sporej ilości osób, co doskonale wie jeden z radnych Platformy Obywatelskiej, słuchający przed kamerą dawnych przebojów, czy spacerujący z selfiestickiem po Ostrołęce. Kto wygra wyborczy pojedynek na portalach społecznościowych? Na rozstrzygnięcie poczekamy do jesieni.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×